55 - James Delargy | okładka
Świat Książki

55 James Delargy

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-06-19

EAN: 9788381390880
Tytuł oryginalny: 55
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Świat Książki
Format: 13.5 x 21.5 cm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Krzysztof Obłucki

36,90 zł 28,87 zł

Produkt niedostępny

Opis

Zagubione, zapomniane przez świat, senne miasteczko Gardner’s Hill w zachodniej Australii. Sierżant policji Chandler Jenkins, dla którego jego mały posterunek i to miasteczko są domem.

Wszystko obraca się o 180 stopni, gdy pewnego gorącego dnia na posterunku Chandlera pojawia się ranny nieznajomy, cały w zaschniętej krwi. Nazywa się Gabriel i utrzymuje, że odurzonego narkotykami uwięziono go łańcuchami. Mężczyzna, który miał go uwięzić, nazywa się Heath i nazwał Gabriela numerem 55… jego 55 ofiarą. Gabriel zdołał jednak uciec…

Zanim Chandler ma jednak możliwość rozpocząć śledztwo na posterunku pojawia się Heath i twierdzi, że odurzonego narkotykami uwięziono go łańcuchami. Mężczyzna, który miał go uwięzić, nazywa się Gabriel i nazwał Heatha numerem 55… jego 55 ofiarą. Heath zdołał jednak uciec…

Kto mówi prawdę? I czy Chandler zdoła rozwiązać zagadkę zanim zabójca znów zaatakuje?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wysoka poprzeczka

2019-06-25
To, co moim zdaniem buduje sukces tej książki, to osadzenie akcji w totalnie odludnym miejscu. Coś na kształt akcji w horrorach, kiedy wiesz, że nikt nie usłyszy wołania o pomoc. Jeśli dodać do tego przebiegłego mordercę i inteligentnego policjanta, to otrzymamy mistrzowski thriller. Takim właśnie jest 55. Jak dla mnie, najlepszy kryminalny debiut tego roku. James Delargy wysoko postawił poprzeczkę, nie wiem czy ktoś będzie w stanie ją przebić.

Trzyma w napięciu

2019-06-25
Wzbudza emocje, przeraża, wciąga, idealna pozycja dla wszystkich wielbicieli kryminałów. Kiedy już myślisz, że wiesz, co się stanie i kto jest mordercą, nagle całe twoje wyobrażenie zostaje obrócone w proch. Do ostatniej strony trzyma w napięciu.

Nowy mistrz

2019-06-25
Debiut, ale jakże udany! Kryminał osadzony w australijskim miasteczku, które tworzy znakomity klimat pod tego typu historię. Akcja buduje się krok po kroku, z każdym kolejnym wciągając czytelnika w wykreowany przez autora świat. I kiedy już, już myślisz, że wszystko wiesz, otrzymujesz cios kubłem zimnej wody. Mój nowy mistrz kryminało-thrillero-horroru!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.