Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym - Paweł Kapusta | okładka
Wielka Litera

Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym Paweł Kapusta

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-09-18

ISBN: 978-83-803-2269-1

Liczba stron: 304

Format: 13.7x21.0

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 25,99 zł

Oszczędzasz 13,91 zł
-35 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

2240,00 zł (dwa tysiące dwieście czterdzieści złotych, zero groszy). Oto wypłata za ponad 80 interwencji w miesiącu, w tym wyjazdy do czterech ciężkich wypadków samochodowych, pięć reanimacji i cztery osoby własnoręcznie skradzione śmierci. Paragon na ludzkie życie opiewa w Polsce na 14 złotych netto za godzinę.
Ratownicy medyczni, lekarze, lekarze rezydenci, pielęgniarki, transplantolodzy, funkcjonariusze służby więziennej, wreszcie – pacjenci. Opowiadają o rzeczywistości rodem z filmu akcji, w którym grają bagatelizowane role drugoplanowe. Na pierwszym planie zawsze jest jednak system. Oni z kolei, oprócz wkładania nadludzkiego wysiłku w ratowanie ludzkiego życia, próbują na co dzień ratować systemowe niedoróbki. Za wszelką cenę, czasem wbrew procedurom walczą, by zminimalizować straty. Również w ludziach.
Paweł Kapusta śledzi ciąg skandalicznych absurdów i procedur utrudniających życie zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Absurdów stanowiących często bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego życia, wycenianego przez urzędników niżej niż dzień pracy na kasie w supermarkecie. Lekarze – chronicznie zmęczeni, lawirujący między rzucanymi przez system kłodami – popadają we frustrację. Albo po prostu – wyjeżdżają na Zachód.
Bliskie spotkania z codziennością personelu medycznego w reportażach Kapusty tworzą przejmujący obraz polskiej rzeczywistości szpitalno-ratunkowej. I bezlitośnie wskazują systemowe czarne dziury, za które płaci się zdrowiem, a czasem życiem.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Agonia - konfrontacja z prawdą stopnia najwyższego

2019-01-24 Paweł Kapusta bez skrupułów, ale z uczuciem do swoich bohaterów, bez stronniczości, opisuje zasłyszane historię, które diagnozują niewydolność systemu Służby Zdrowia w Polsce. Ponadto dziennikarz w swojej bezkompromisowej literaturze, w której nie używa zdrobnień wobec rzeczywistości pokazuje leczonych i leczących jako pokrzywdzonych, co może zmienić naszą optykę. To książka inteligentna, interwencyjna, na pewno budząca dyskomfort, ale dająca w zamian dużo wiedzy, większą świadomości i 300 stron dreszczowca, gdzie podobieństwo do postaci, osób i i sytuacji nie jest totalnie przypadkowe.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.