Brotopia. Kobiety a Dolina Krzemowa  - Emily  Chang | okładka
JACKFRUIT

Brotopia. Kobiety a Dolina Krzemowa Emily Chang

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-05-29

EAN: 9788395410635
Liczba stron: 296
Wydawnictwo: JACKFRUIT
Format: 13.5 x 21.0 cm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 27,99 zł

Oszczędzasz 11,91 zł
-30 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

 

 

 

Opis

Sukcesy kobiet często są pomijane w opowieściach. Dla nich, Dolina Krzemowa to nie kraj fantazji w którym na drzewach rosną miliony dolarów. „Brotopia” to miejsce, gdzie mężczyźni trzymają wszystkie karty i tworzą zasady. Znacznie przewyższając liczebnie kobiety, stają w obliczu toksycznych miejsc pracy, w których panuje dyskryminacja i molestowanie seksualne, gdzie inwestorzy spotykają się w wannie z hydromasażem i pracują na imprezach seksualnych.

W tym potężnym exposé Emily Chang, dziennikarka telewizyjna Bloomberg TV, ujawnia, jak Dolina Krzemowa stała się tak seksistowska, pomimo swoich utopijnych ideałów, dlaczego kultura braterska trwa pomimo dziesięcioleci firm, które twierdzą, że są moralne, jak kobiety wreszcie zaczynają mówić i walczyć.

Agresywna, mizoginiczna kultura pracy w Dolinie Krzemowej sprawiła, że kobiety przestały być największym bogactwem w historii świata. Czas rozbić klub chłopców. Emily Chang pokazuje nam, jak naprawić tę toksyczną kulturę - raz na zawsze obalić Brotopię.

Facebook

Instagram

Wywiad z autorką - wersja angielska

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Pozdrawiam

2019-06-26
Dokładnie... Pamiętajmy o tym, że kobiety też są zdolne, odkrywcze, posiadają niejednokrotnie większą wiedzę niż niejeden mężczyzna, a przede wszystkim mają prawo do wyrażania własnych opinii i myśli z resztą jak każdy człowiek.
Pozdrawiam

nie tylko dla kobiet

2019-06-26
Nie musisz być pracownikiem Silicon Valey, ani też kobietą, by identyfikować się z tą książką. Ja osobiście uznaje tę książkę za niewiarygodnie wartościową i mogę polecić ją każdemu. Pamiętajmy, że kobiety też mają prawo głosu i nie możemy im tego odbierać.

Bro Team

2019-06-26
Ta książka jest naprawdę świetnie opracowana. Autorka musiała zrobić ogromny research, by ją napisać. Zapewne setki spotkań, wywiadów, wysłuchanych historii i zdobytych informacji kto, co, gdzie i dlaczego. Doceniam jej starania i zgadzam się z nią w 100%.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.