Busz po polsku - Ryszard Kapuściński | okładka
Czytelnik

Busz po polsku Ryszard Kapuściński

Oprawa twarda
Wydanie: czwarte
ISBN: 978-83-070-3379-2
EAN: 9788307033792
Liczba stron: 132
Format: 13.1x20.2
Cena katalogowa: 29,65 zł

29,65 zł 19,08 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pierwsza książka Ryszarda Kapuścińskiego powraca! Busz po polsku to jedyna książka w dorobku autora, która w całości poświęcona jest Polsce. Wydanie zawiera również dodatkowe materiały w tym napisany w połowie lat 80-tych XX wieku tekst zatytułowany Ćwiczenia pamięci. Ostatnie wydanie tego dzieła w osobnej książce miało miejsce w 1979 roku.

Busz po polsku to cykl reportaży, których akcja rozgrywa się w latach 50 i 60 na prowincji w Olecku, w Puszczy Białowieskiej, nad Narwią i we wsi Grunwald. Bohaterami reportaży są między innymi dwie Niemki uciekające z domu starców w Szczytnie, stróż nocny, inżynier, nauczyciel, chłop małorolny i wiele innych osób, którym przyszło zmierzyć się z rzeczywistością w Polsce w tamtym okresie.

Dodatkowo w książce zawarto również reportaże „Danka” i „Sztywny”, które tylko czekają na swoją filmową adaptację.

Fanpage autora w serwisie Facebook

Wywiad z autorem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Podróż w czasie

2019-08-14
Do tej pory nie wiedziałam, że Ryszard Kapuścinski napisał też reportaż o Polsce. Jak tylko zobaczyłam tytuł to kupiłam od razu! Książka jest fantastyczna! Składa się z całej serii reportaży opowiadających o różnych bohaterach zmagających się z realiami życia w Polsce w latach 50-tych i 60-tch. Najbardziej podoba mi się to, że reportaże skupiają się na prostych ludziach oraz że opisują Polskę z zupełnie innej perspektywy niż ta, którą mamy teraz. Z uwagi na to akurat tę książkę odbiera się inaczej niż pozostałe dzieła tego autora. Czytając ją czuje się, że historie opisane w niej rozegrały się na naszych rodzimych ziemiach, jednak na przestrzeni tych lat tak wiele się zmieniło, że odnosi się wrażenie podróży w czasie. Warto przeczytać aby poczuć tę nostalgie i klimat powojennej Polski.

Busz po polsku

2019-08-14
Dla mnie Ryszard Kapuściński jest mistrzem opowiadania historii ludzkich. Autor również świetnie uchwycił krajobraz naszego kraju w tamtych czasach, w którym panowała bieda, zacofanie i ludzie walczący każdego dnia z systemem lub próbujący się do niego dostosować. Cała seria reportaży wchodząca w skład tej książki dowodzi, że autor potrafi słuchać - stopień zaangażowania i ilość podawanych szczegółów bezsprzecznie to potwierdzają.

Klasyka polskiego reportażu

2019-08-14
Powiem szczerze, że długo czekałam na wznowienie tej książki. Ryszard Kapuściński jest ikoniczną postacią jeżeli chodzi o gatunek reportażu. Skompletowałem już prawie cały dorobek twórczy tego autora i to wydanie jest jednym z ostatnich, które nabyłem. Muszę przyznać, że od samego początku swojej twórczości autor przejawiał ogromny talent to opisywania rzeczywistości. Busz po polsku w niczym nie ustępuje dziełom z późniejszych lat takich jak Cesarz czy Heban. Serdecznie polecam.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.