Cała ja - Gerlinde Kaltenbrunner | okładka
Stapis

Cała ja Gerlinde Kaltenbrunner

Broszurowa ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-610-5065-0
EAN: 9788361050650
Liczba stron: 208
Format: 165x235mm
Cena katalogowa: 44,33 zł
Tłumaczenie: Małgorzata Kiełkowska

44,33 zł 28,45 zł

Oszczędzasz 15,88 zł
-36 %
Zamówienie wyślemy 2020-11-03

 Darmowa dostawa - Marek Krajewski

Opis

Gerlinde Kalterbrunner urodziła się 13 grudnia 1970 r. w Austrii. To alpinistka i himalaistka, która zdobyła wszystkie 14 ośmiotysięczników jako druga kobieta w historii, a pierwsza, która dokonała tego bez użycia tlenu z butli. Książka jest specyficznym rodzajem biografii. Opisuje osobiste życie Gerlinde Kalterbrunner od dzieciństwa po młodość, ale jest przede wszystkim pełna pasji i fascynacji górami, miłości do nich i szacunku.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Augusta Docher "Cała ja"

2019-01-28
Milena jest nastolatką, która ma wszystko czego dusza pragnie. Jest córką jednego z najbogatszych Polaków. Ma 18 lat. Odkrywa tajemnice swojego chłopaka i ostatecznie z nim zrywa. Tego samego dnia wpada w ramiona przyjaciela rodziny Jacka. Zaczyna się gorący romans.
Paula też jest nastolatką. Z wyglądu zupełne przeciwieństwo Mileny. Niewiele wiemy na jej temat. Wiadomo, że przeżyła jakąś tragedię i zaczyna nowe życie w Grabówku. Podejmuje tu pracę w „pałacu". Nie długo po tym poznaje Pawła- postać początkowo równie tajemniczą.
Historia Mileny przeplata się z historią Pauli. Z pozoru zupełnie dwie różne nastolatki, które coś łączy. Książka „Cała ja" pokazuje nam, jak takie sytuacje mogą mieć wpływ na nasze dalsze życie.
Bo czy Paula będzie potrafiła być szczera nie tylko wobec Pawła, ale przede wszystkim wobec siebie?
Każdy z nas w życiu popełnia błędy, za które wcześniej czy później przyjdzie nam zapłacić.
Czy Milena będzie musiała zapłacić za swoją miłość do starszego od niej mężczyzny? Czy miłość dwojga ludzi może okazać się błędem?
Augusta Docher porusza poważny temat- problem nastolatków. Nam dorosłym i dojrzałym osobom wydaje się, że nastolatki nie mają poważniejszych problemów. Czasami ich problemy są dużo bardziej „dorosłe" niż nam się wydaje. Czasami nasze problemy są niczym w porównaniu z tymi, z którymi muszą się zmierzyć osoby młode. Jednak my dorośli często o tym zapominamy.Jest to książka, która zawiera w sobie pierwsze miłości, rozczarowania, pierwsze poważne wybory i decyzje. Nie mogłam się doczekać końca książki bo tam kryła się odpowiedź na pytanie- Co łączy te dwie bohaterki ?
Nie ma słów, które opisza tą książkę. Ale bardzo polecam ją wszystkim. I mam nadzieję,że autorka napisze kontynuację jej.

CAŁA JA

2019-01-28
Nie jest to na pewno wymagająca lektura, tylko taka na zabicie czasu. Nie znajdziecie w niej nic nowego, odkrywczego. Niemniej jednak nie żałuję czasu spędzonego nad tą książką. Pozwoliła mi się trochę zrelaksować i przestać myśleć o wszystkim. Jeżeli podejdzie do niej z przymrużeniem oka (tak jak ja to zrobiłam), to może się nie zawiedziecie. :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.