Cherudek - Valerio Evangelisti  | okładka
Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2008-01-16

ISBN: 978-83-240-0916-9
EAN: 9788324009169
Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny
Liczba stron: 464
Wydawnictwo: Znak
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 31,00 zł
Tłumaczenie: Joanna Wajs

31,00 zł 20,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najbardziej oniryczna z książek o inkwizytorze Eymerichu

Wiara to herezja. Cnota to grzech. Rzeczywistość to pozór.

Jest rok 1360. Na polach bitewnych wojny stuletniej panuje spokój. Jednak kruchy rozejm może się zakończyć, gdy orszak angielskich posłów zostaje wybity przez tajemniczy oddział zbrojny. Przebiegły intrygant, inkwizytor Nicolas Eymerich, wyrusza, by rozwiązać zagadkę armii najemników, o której krążą niewiarygodne pogłoski. Tymczasem w okolicy na sile zyskuje kult, którego przedstawiciele kontaktują się z duchami. W politycznym chaosie pojawia się wielu graczy, a szaleństwo, świętość i herezja przestają się od siebie różnić...

Sześć wieków później trzech jezuitów przybywa do pogrążonego we mgle sennego miasteczka. Wypełniając tajemniczą misję, poszukują ksiąg, znaków i śladów z przeszłości. Stopniowo orientują się, że rzeczywistość to tylko pozór, a prawda leży w mrocznej historii miasteczka, które powoli zamienia się w pułapkę.

Natomiast w Negentropii, miejscu poza czasem, mieszka pradawna istota, która w oczekiwaniu na upragnioną śmierć splata wątki cudzych snów.

Cherudek to mozaika przenikających się światów i planów czasowych, która odsłania się stopniowo przed oczami czytelnika. Mroczny klimat, jakby z pogranicza jawy i snu, przywodzi na myśl książki Philipa K. Dicka.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Następca Mordimera Madderdina?

2008-05-12
Valerio Evangellisti ambitnie stara się wejść na polski rynek wraz z książkami o Nicolasie Eymerichu. Czy jest jeszcze tam miejsce dla Eymericha?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.