Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy - Salman Rushdie | okładka
Rebis

Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy Salman Rushdie

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-7818-761-5
EAN: 9788378187615
Liczba stron: 328
Wydawnictwo: Rebis
Format: 150x225mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Rok wydania: 2015

39,90 zł 24,87 zł

Produkt niedostępny

Opis

Erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją.

W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach. Nawet nie podejrzewa, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. Ich związek nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy

Zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy, jest hymnem jednego z największych gawędziarzy współczesnej literatury na cześć sztuki opowiadania i potęgi wyobraźni.

Facebook

Audiobook

https://www.youtube.com/watch?v=znVg832yQx4

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Prawdziwa magia

2019-07-08
Książkę czyta się lekko i łatwo, ale to nie czyni z niej opowieści błahej. Salmana Rushdiego to pisarz, który posiadł dar opowiadania w pierwotnej gawędziarskiej formie. Jego książki Czyta się z prawdziwąprzyjemnością. Kiedy w moje ręce wpadła ta pozycja, wiedziałam, że będzie to strzał w 10. Nie pomyliłam się ani trochę, jest to fantastyczna opowieść, niemal baśniowa. Polecam!

Wybitna baśń

2019-07-08
Jest to jedna z moich ulubionych pozycji. Uwielbiam jak autor przedstawia w każdej swojej książce pewną opowieść, robi to w sposób bardzo lekki jakby było to dla niego naturalne. Podziwiałm go za taką łatwość doboru słów i fenomenalne poczucie humoru. Ta książka zarazem rozśmiesza i wzrusza, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji do niej zajrzeć to polecam serdecznie.

Polecam!

2019-07-08
Książka jest fantastyczna. To połączenie filozofii, baśni i przypowieści. Mocna przesłanie przeplata się ze specyficznym humorem autora. Jak dla mnie jest to wybitna pozycja. Czytając ją czujesz jej magię. Ze swojej strony ogromnie polecam!

„Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy", Salman Rushdie

2016-01-05
Ahmed Salman Rushdie specjalizuje się w historiach pisanych w konwencji realizmu magicznego. Najczęściej w swoje twórczości porusza zagadnienia związane z relacjami świata Zachodu i Wschodu oraz tematykę dotycząca Subkontynentu Indyjskiego. W swoje twórczości wykorzystuje dorobek kulturowy, legendy, mity, literaturę Wschodu.

W oparach absurdu

2016-01-11
Kiedy weźmiemy do ręki niedawno opublikowaną książkę Ahmeda Rushdiego pod dość zagadkowym tytułem „Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy", możemy odnieść dziwne wrażenie, że coś nam ta nazwa mówi. Tytułowe lata po przeliczeniu dają bowiem dokładnie 1001 nocy. I właśnie tych dobrze znanych nam „Baśni Tysiąca i Jednej Nocy" reinterpretacją jest najnowsza książka autora „Szatańskich wersetów".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.