Kruchy dom duszy - Jürgen Thorwald | okładka
Wydawnictwo Literackie

Kruchy dom duszy Jürgen Thorwald

Oprawa twarda
Wydanie: trzecie

Pierwsze wydanie: 2016-08-04

ISBN: 978-83-080-6183-1
EAN: 9788308061831
Tytuł oryginalny: Im zerbrechlichen Haus der Seele Die grosse Odyssee der Gehirnchirurgi
Liczba stron: 383
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Format: 165x240mm
Cena katalogowa: 44,90 zł
Tłumaczenie: Wawrzyniec Sawicki
Rok wydania: 2016

44,90 zł 29,95 zł

Produkt niedostępny

Opis

Porywająca historia zuchwałych pionierów neurochirurgii

Klasyka historii medycyny


Kruchy dom duszy to książka przedstawiająca powstanie i rozwój chirurgii mózgu. Trzeba było prawdziwej rewolucji, zarówno technologicznej, jak i w sposobie myślenia samych lekarzy, aby neurochirurgia mogła stać się pełnoprawną gałęzią medycyny.

W oparciu o dziesiątki eksperymentów na zwierzętach, a także na nieuleczalnie chorych pacjentach współtwórcy tej rewolucji przecierali nie zbadane dotąd szlaki, ryzykując przeprowadzenie operacji, na jakie wcześniej nikt się nie odważył. Thorwald wyjątkowo barwnie opisuje postaci Victora Horsleya, Harveya Cushingsa i Wildera Penfielda – byli to prawdziwi pionierzy neurochirurgii, niepospolici lekarze, którzy osiągnęli sukces, ale nieobce im też były porażki, nie mówiąc o zwykłych obawach czy niepewności.

Dzieło Thorwalda to nie tylko dzieje chirurgii mózgu, które czyta się niemal jak powieść kryminalną, to przede wszystkim historia walki człowieka o poznanie samego siebie.

Jürgen Thorwald (1915 -2006) – niemiecki pisarz, dziennikarz i historyk, szczególnie znany z książek opisujących historię medycyny sądowej oraz drugiej wojny światowej. Wielka ucieczka, wydana po raz pierwszy kilka lat po wojnie, do dziś nie zniknęła z niemieckich księgarń, przetłumaczono ją na kilkanaście języków na całym świecie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Historia chirurgii mózgu

2016-08-16
Jürgen Thorwald był pisarzem, dziennikarzem i historykiem. W jego dorobku znajdziemy wiele wspaniałych, ciekawych książek. Swoją uwagę pisarz kierował głównie w stronę medycyny. Najbardziej znany jest z książek poświęconych medycynie sądowej oraz książek historycznych dotyczących drugiej wojny światowej. Uważam, że każdy z nas powinien choć raz w życiu sięgnąć po jedną z jego książek. Praktycznie wszystkie dotyczą interesujących i mało znanych faktów z historii.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.