Księga dla starych urwisów Wszystko, czego jeszcze nie wiecie o Edmundzie Niziurskim - Krzysztof Varga | okładka
Czerwone i Czarne

Księga dla starych urwisów Wszystko, czego jeszcze nie wiecie o Edmundzie Niziurskim Krzysztof Varga

Broszurowa ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-662-1903-8
EAN: 9788366219038
Liczba stron: 284
Format: 165x225mm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 28,41 zł

Oszczędzasz 11,49 zł
-29 %
Zamówienie wyślemy 2020-09-21

 Witaj szkoło!

 

 

Opis

Zamieszkać w Odrzywołach, odkrycie tajemnicy broni w starym browarze czy sekretów Twierdzy Persil i skrzynie Szwajsa w Niekłaju – to wszystko ekscytowało czytelników dużo bardziej niż skarby piratów skrywane na Karaibach czy podróż w osiemdziesiąt dni dookoła świata. Historie Edmunda Niziurskiego przemawiały nie tylko do serca, ale także do rozumu.

„Niziurski naszym mistrzem był”, można usłyszeć z ust Juliusza Machulskiego, Jerzego Pilcha, Zygmunta Miłoszewskiego, Mariusza Czubaja i wielu innych. Nie dziwi też, że potrafią z pamięci zacytować fragmenty jego powieści. Jeśli istnieje w Polsce prawdziwa, niezniszczalna wspólnota, to tworzą ją dorośli dziś obywatele, którzy wychowali się na powieściach Niziurskiego. Ta książka o jego życiu i pisarstwie jest dla nich i o nich.

Wywiad z autorem książki w Onet Rano

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świetna książka

2019-04-12

Fantastyczny pomysł na książkę i jeszcze lepsza jej realizacja, świetnie napisana, wykorzystane bardzo interesujące momenty z twórczości Niziurskiego i jego życia. Wspomnienia osób, które były mu bliskie i znaly go doskonale.

Serdecznie polecam, zarówno dla tych, którzy zaczytywali się w takich historiach jak "Sposób na Alcybiadesa" czy "Klub włóczykijów", ale myślę, że sposoba się również tym, którzy nie mieli okazji lub są za młodzi by zaznajomic się z twórczością Niziurskiego. 

Powrót do przeszłości

2019-04-12

Miło bylo sięgnąć po tak świetnie napisaną i przemylaną książkę. Jestem pełna uznania dla Pana Krzysztofa Vargi.

Świetny pomysł na ksiązkę, zebrana pokaźna ilość materiału i wydobyte ciekawe informacje i smaczki z życia i twórczości Edmunda Niziurskiego. Miło było przypomnieć sobie ulubione opowiadania z lat mlodości. 

Fantastyczna ksiażka, z pewnością przypadnie do gustu każdemu fanowi Pana Niziurskiego. Polecam!

fantastyczna książka

2019-04-11
Jako nastolatek uwielbiałem "Klub włóczykijów", zdecydownie jedna z moich ulubionych ksążek w tamtym okresie. Tym razem dzięki "Księdze dla starych urwisów" mogłem poznać autora tych wszystkich świetnych ksiażek jeszcze lepiej. Absolutnie genialna, świetnie napisana, nie brakuje anegdot i ciekawostek z życia Niziurskiego. Myślę, że osoby z tego pokolenia polubia tę ksiażkę i powrócą wspomnienia. Polecam!

Cudowna!

2019-04-11

Po lekturze książki Pana Krzysztofa Vargi, az chce się znowu sięgnąć po te wszytskie wspaniałe książki, w których zaczytywałam się jako nastolatka. Wrócił wspomnieia i pamięć o tym świetnym człowieku i pisarzu również.

Serdecznie polecam wszytskim fanom Edmunda Niziurskiego zaznajomienie się z ksiażką "Księga dla starych urwisów", świetna lekura na wieczór, polecam!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.