Księga innych ludzi - Zadie Smith  | okładka
Znak

Księga innych ludzi Zadie Smith

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2009-03-09

ISBN: 978-83-240-1140-7
EAN: 9788324011407
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Tytuł oryginalny: The Book of Other People
Liczba stron: 248
Wydawnictwo: Znak
Format: 158x235
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Olga Masoń-Kędzierska , Anna Sak, Iwona Sumera

32,90 zł 22,37 zł

Produkt niedostępny

Opis

Bez cenzury, bez sztampy, bez trzymanki.
Zadie Smith zebrała grono najciekawszych angielskojęzycznych pisarzy z obu stron Atlantyku i postawiła przed nimi proste zadanie: „Wymyślcie kogoś”. Tak powstała Księga innych ludzi: galeria fantazji, poglądów i wydarzeń z życia dwudziestu trzech osób. Osób co prawda fikcyjnych, lecz fascynujących.
Poznajcie więc nowych znajomych. David Mitchell przedstawia Judith Castle, frywolną starszą panią uciekającą w wiek nastoletni. Hari Kunzru zza rozchylonych zasłon o 4.30 rano pokaże wam Magdę Mandelę, którą właśnie zabiera radiowóz. Adam Thrillwell opisze historię nie do końca udanego romansu w dekoracjach bliskowschodnich, a ZZ Packer - zupełnie nieudanego w nowojorskich. Za to na pocieszenie babcia Jonathana Safrana Foera poczęstuje was ciasteczkami i opowie, co sądzi o szkopach i czarnuchach. Natomiast sama Zadie Smith zabierze was do Anglii, byście mogli pomieszkać z pewną zwariowaną rodzinką. Na deser dwa komiksy.
Opowiadania zabawne i mroczne, melancholijne i szalone, symboliczne i dosłowne - to podróż przez nieocenzurowane, nie tworzone pod gusta krytyków światy najciekawszych młodych pisarzy. Zadie Smith po raz kolejny zadziwia - jako autorka i jako redaktor.  Księga innych ludzi jest jak przewodnik opisujący, kto jest kim wśród geniuszy i cudownych dzieci literatury XXI wieku.„USA Today”  Ten tom jest czymś więcej niż popisem zręcznego pisarstwa i galerią niespokojnych dusz. (...) To antologia, która nasyci nawet najbardziej wygłodniałego miłośnika krótkiej prozy.„Publisher's Weekly”  Naprawdę na czasie. „The Boston Globe”   Najdowcipniejsze i najmądrzejsze opowiadania, które będziesz czytać cały rok.„Elle UK”
 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka na kilka wieczorów

2009-03-30
W natłoku wielu spraw, jakie mamy na głowie, w dobie braku czasu i spokoju wewnętrznego, podziękujmy Zadie Smith za pomysł zredagowania opowiadań. Dzięki nim mamy czas na „Księgę innych ludzi", bo nie ma ona ciągłości, nie musimy nocą, odkładając książkę zastanawiać, cóż też może być dalej? „Księgę innych ludzi" możemy sobie dawkować.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.