Magia i pieniądze. Z Agnieszką Holland rozmawia Maria Kornatowska - Agnieszka Holland, Maria Kornatowska  | okładka
Znak

Magia i pieniądze. Z Agnieszką Holland rozmawia Maria Kornatowska Agnieszka Holland, Maria Kornatowska

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2002-09-11

ISBN: 83-240-0205-7
EAN: 9788324002054
Opracowanie graficzne: Robert Guzik
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak
Format: 145 × 205 mm
Cena katalogowa: 36,00 zł

36,00 zł 24,48 zł

Produkt niedostępny

Opis

Fascynująca rozmowa z najbardziej uznaną polską reżyserką

W niezwykle szczerej rozmowie autorka głośnych filmów W ciemności i Europa, Europa opowiada o spotkaniach, które ukształtowały jej osobowość, pasjach i upodobaniach, o losie emigranta i doświadczeniu obcości, o miejscach, gdzie przyszło jej żyć. Sławna reżyserka daje się poznać jako kobieta wrażliwa, kochająca życie i doceniająca jego uroki. Nie waha się odsłonić tajników swojego warsztatu, dzieli się wiedzą o magii tworzenia obrazów. Mówi o sztuce, ale i o pieniądzach, które napędzają machinę filmowego biznesu. Rozmowy są także komentarzem do jej filmów, przybliżają ich genezę, okoliczności powstania. 

Wydanie uzupełnione o wywiady prasowe, dotyczące najważniejszych projektów ostatnich lat, w których artystka zdradza m.in., co łączy Ludwika van Beethovena z Andrzejem Wajdą, dlaczego nie porzuci produkcji filmowych dla teatru i jak kręci się film, który dzieje się w ciemności?

Maria Kornatowska o książce

Prowadziłyśmy nasze rozmowy w jej gabinecie, przy kuchni, w ogrodzie, u podnóża zrujnowanej od wieków wieży templariuszy, nad morzem, a nawet w samochodzie. W różnych nastrojach i o różnych porach dnia.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Filmowa kuchnia według Holland

2012-05-07
„Magia i pieniądze" - tytuł na pewno nie jest najmocniejszą stroną tej frapującej panoramy paru światów: filmowego, literackiego, finansowego. Ta książka jest pełna tego, co w Agnieszce Holland najlepsze: szczerości, dogłębnej wiedzy o świecie filmu, nieraz kąśliwego, zaraźliwego humoru.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.