Magiczne miejsce - Agnieszka Krawczyk | okładka
Filia

Magiczne miejsce Agnieszka Krawczyk

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978838075-013-5
EAN: 9788380750135
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: Filia
Format: 140x200mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Rok wydania: 2015

36,90 zł 22,60 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pierwsza część cudownej serii o poszukiwaniu najlepszego dla siebie miejsca na ziemi.

Główny bohater, Witold Mossakowski to młody pracownik ministerstwa. Mężczyzna przyjechał do Idy, ponieważ właśnie tutaj kupił niszczejący, podupadający pałac. Był to jego kaprys. Przed zakupem zbytnio się nie wahał. Ta spontaniczna decyzja bardzo mocno na niego wpłynęła. Pałac i okolica skradły jego serce na zawsze.

Cały urok to nie tylko miejsce, to też ludzie i atmosfera. Witold szybko zauważył, że to osoby pełne pasji i dążące do spełnienia swoich marzeń.

W życiu mężczyzny pojawia się przeurocza dziewczyna Mila, fanka kotów i astronomii. Jaką tajemnice skrywa dziewczyna?


Dawniej w pałacu mieszkała hrabina Tyczyńska. Z rosnących wokół kwiatów destylowała swoje niezwykłe perfumy. W tym właśnie miejscu Witold zaczyna zauważać co dla niego tak naprawdę jest ważne i w którą stronę powinien iść. Łączy ze sobą dźwięki, obrazy, barwy i zapachy, dzięki czemu zauważa drobne codzienne radości.

Wzruszająca historia o poszukiwaniu szczęścia, zaakceptowaniu siebie i swojej przeszłości. Życie można zmienić zawsze. Nie ma takiej sytuacji, która byłaby bez wyjścia. Trzeba tylko czekać i wykorzystać okazję do spełnienia marzeń.

Facebook

Spotkanie autorskie w Krakowie

YouTube

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Piękna opowieść

2019-07-03
Cudowna opowieść o wzlotach i upadkach. O tym jak przypadkowo można odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Jak łatwo można spotkać szczęście? O tym przekonał się Witold. Kupił działkę z pałacem. To dość mocno kontrowersyjne i można poczuć zazdrość, ale trzeba nauczyć się tego, że każdy młody i stary, biedni i bogaci zasługują na miłość i szczęście.
Najpiękniejsza książka jaką w życiu przeczytałam. Do tej pory mam przed oczyma obraz Witolda i Miły. Urocza książka napisana z dużą dawką humoru.

Ekstra

2019-07-03
Polecam bardzo, bardzo ten tytuł. P 1 czyta się ją nadzwyczaj lekko, idealna propozycja na wakacyjną lekturę, po 2 świetnie opisane historie a po 3 jak żadna inna książka do tej pory pozowoliła mi uwierzyć, że nie wszystko stracone, że miłość i szczęście czeka też gdzieś na mnie, warto na nie poczekać bo gdzieś jest. Super

Magiczny czas z książką.

2019-01-28
„Magiczne Miejsce" Agnieszki Krawczyk to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Myślę, że bardzo udane. Powieść pochłonęła mnie bez reszty. Być może dlatego, że uwielbiam stare zamki, dworki, miejsca, które skrywają w sobie pełno tajemnic. I ta powieść taka właśnie jest. Pełna opisów pięknych miejsc i tajemnic.
Witold Mossakowski, 35letni Minister Spraw Zagraniczny, postanawia kupić zabytkową posiadłość rodziny Tyczyńskich w niewielkiej wiosce o nazwie Ida. Poznaje tam wspaniałych ludzi, którzy jak się stopniowo będzie okazywać, zupełnie odmienią jego życie i pogląd na nie. Przemiłą i uroczą Panią sołtys Milę, pasjonatkę astronomii, nauczycielkę hiszpańskiego. Byłą dziedziczkę zamku, Panią Teklę, która zajmuje się produkcją pięknie pachnących i niepowtarzalnych perfum. Wojtka i Alberta - którzy uczyli w tamtejszej szkole, a także przyjaciół pani sołtys. Małą Anielkę, pasjonatkę Harrego Pottera. Jak również Państwa Kowalów, Gabrielę, która gotowała przepyszne obiady i jej męża, który pomagał w pracach remontowych.
Cała powieść jest bardzo lekka a zaraz magiczna. Autorka wciąga nas w wir ukrytych tajemnic nie tylko samego zamku, ale także danych bohaterów, ich przeszłości. Z każdym rozdziałem poznajemy ich bardziej a także w napięciu czekamy na to co nastąpi. Niezwykłej magii dodaje również pojawienie się wątków Harrego Pottera jak również pojawienie duchów, konspiracje bohaterów. Jak w każdej powieści jak i w życiu są dobrzy i źli. I tu bardzo autorka sprawnie lawirowała wśród bohaterów, ich tajemnicami, życiem, charakterem, niekiedy bardzo mnie zaskakując. Czytało się naprawdę fantastycznie i chciało brnąć dalej w ich życie.
„Magiczne miejsce" cóż mogę powiedzieć, czyta się łatwo i przyjemnie. Pozwala oderwać się nam o rzeczywistości i znaleźć w miejscu, które skłania nas do refleksji, zastanowienia się nad tym co jest w życiu ważne.
Z niecierpliwością zatem sięgam po tom drugi tej powieści, by dowiedzieć się, czym tym razem zaskoczy nas autorka. I jakie los czeka bohaterów. Czy będę mile zaskoczona czy rozczarowana kolejnymi częściami powieści? Hmm to się okaże, bo jest jeszcze tom III i IV. Zasiadam więc do lektury.

---------------------------------------
https://przykominkuzkawa.blogspot.com/

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.