Mam odwagę mówić o cudzie - Janusz Skalski | okładka
Znak

Mam odwagę mówić o cudzie Janusz Skalski

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-04-20

ISBN: 978-83-240-3394-2
EAN: 9788324033942
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: Znak
Format: 140 x 205
Cena katalogowa: 29,90 zł
Z lekarzem, który walczył o życie Adasia rozmawia Joanna Bątkiewicz-Brożek

29,90 zł 20,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

Trzeba walczyć do końca

O Adasiu, „cudownie ocalonym dziecku z Polski” pisały media na całym świecie – od Florydy po Singapur. Lekarz, który pomógł Panu Bogu przywrócić chłopca do życia, od wielu lat walczy o każdego młodego pacjenta. W duecie z Panem Bogiem uratował już niejedno dziecięce serce.

Prof. Janusz Skalski jest wybitnym kardiochirurgiem i człowiekiem głębokiej wiary. Stawia dobro pacjenta ponad swoje. W 2007 roku oddał własną krew noworodkowi, którego następnie operował przez kilka godzin. Jako pierwszy na świecie przeprowadził zabieg wszczepienia zastawki płucnej serca 5-letniej dziewczynce. Sam doznał zawału w trakcie walki o życie pacjenta. Jego życiorys to ważna lekcja dla każdego z nas – zawsze trzeba walczyć…

The Washington Post

Adaś to chłopiec, którego temperatura spadła do 12°C – pomimo tego, przeżył (…) Ten przypadek może mieć historyczne znaczenie. (…) Jeszcze nikomu nie udało się przetrwać tak głębokiej hipotermii.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kardio heros

2015-06-16
Janusz Skalski to postać wielkiego formatu. Wybitny specjalista w dziedzinie kardiochirurgii dziecięcej, człowiek mądry i dobry, zdecydowany i twardy, ale jednocześnie pełen pokory dla rzeczy wykraczających poza racjonalne pojmowanie i ujmująco wrażliwy na drugiego człowieka.

Służba zdrowia

2015-05-14
Ostatnio zarejestrowałam wysyp książek i filmów wokół lekarzy i służby zdrowia. Nic dziwnego, skoro mamy w Polsce świetnych specjalistów, którzy każdego dnia muszą walczyć nie tylko o ludzkie istnienia, ale też z biurokracją.

Ludzkie podejście do człowieka

2015-05-14
Sporo się w Krakowie mówi o Skalskim, jego osiągnięciach, medycznych skandalach, których często był prowokatorem, ale przede wszystkim mówi się o nim w kontekście świetności. I tę właśnie świetność, mądrość, ludzkie podejście do pacjentów pokazuje w tym wywiadzie. Panie profesorze - pełne uznanie.

Dobry wywiad

2015-05-14
Ostatnio zanotowałem kilka podobnych do tego wywiadów z lekarzami, które ukazały się na rynku. Lubię czytać takie rozmowy, bo mam wrażenie, że wnoszą zupełnie nowe elementy do mojego życia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.