Marzyciel - Ian McEwan  | okładka
Znak

Marzyciel Ian McEwan

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2009-05-11

ISBN: 978-83-240-1188-9
EAN: 9788324011889
Opracowanie graficzne: Konrad Król
Tytuł oryginalny: The Daydreamer
Liczba stron: 232
Wydawnictwo: Znak
Format: 135x160
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Katarzyna Janusik

29,90 zł 20,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

Większość dorosłych jest przekonana, że dziesięcioletni Peter jest cichym i wycofanym dzieckiem, gdy tymczasem w wyobraźni przeżywa najniezwyklejsze przygody: zamienia się na ciała ze swoim kotem, walczy z ożywionymi lalkami, na chwilę staje się niemowlęciem lub dorosłym.
Książka jest zbiorem opowieści, niepokojących, surrealistycznych, zaskakujących metamorfoz, które rozgrywają się gdzieś na granicy jawy i snu, rodzą z głębokiej wrażliwości bohatera.
Proza McEwana jak zawsze mistrzowska: prosta, poetycka i przenikliwa, to czytelnicze przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wydanie wzbogacone zostanie o niezwykłe, oniryczne fotografie.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bujanie w obłokach

2009-06-05
Peter Fortune, główny bohater „Marzyciela" - nowej powieści Iana McEwana („Pokuta", „Na plaży Chesil"), był trudnym dzieckiem. Był małomówny i lubił samotność. W Ameryce, gdzie integracja i siła mas waży szczególnie dużo - to powód do niepokoju. Co myśli sobie outsider? Co knuje? A może po prostu jest nudny i głupi?

Między jawą a snem

2009-08-12
Bardzo interesująca i oryginalna książka autora słynnej już "Pokuty". "Marzyciel" jest utrzymany w onirycznym klimacie i zdawać by się mogło, że w zwolnionym tempie. Kojarzy mi się nieco ze "Sklepami cynamonowymi" Schultza. Podobny sposób patrzenia na świat, powrót do czasów dzieciństwa, przemiany w zwierzęta...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.