Modny PRL - Grzegorz Sołtysiak, Dorota Williams | okładka
Świat Książki

Modny PRL Grzegorz Sołtysiak, Dorota Williams

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2016-11-23

ISBN: 978-83-794-3729-0
EAN: 9788379437290
Wydawnictwo: Świat Książki
Format: 135x215mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Rok wydania: 2016

39,90 zł 27,48 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść o ludziach, miejscach i przedmiotach, które w różnych dekadach PRL-u były modne wyznaczały status społeczny

Książka Doroty Williams, znanej stylistki i kostiumografki, oraz historyka Grzegorza Sołtysiaka jest wyprawą w świat mody PRL-u. Mody, która rozumiana jest nie tylko jako sposób ubierania się, ale także styl życia. Autorzy piszą o ikonach mody, słynnych modelkach czy projektantach, ale również o kultowych przedmiotach: okularach Zbyszka Cybulskiego, lambretcie Krzysztofa Komedy czy rakiecie tenisowej Wojciecha Fibaka. Wspominają również modne miejsca – kawiarnie i kluby jazzowe.

Modny PRL to przede wszystkim książka o tęsknocie za normalnym światem, który często uosabiała puszka coca - coli czy guma do żucia kupiona w Pewexie.
W książce wypowiadają się m.in. ikona świata mody Barbara Hulanicki oraz jeden z najsłynniejszych polskich malarzy Rafał Olbiński.

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polska moda

2019-07-10
Dzięki książce dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy :) Pokazuje trudny polek w kwestii np. zdobycia pewnych ubrań, a także opisuje wszelkie historie związane z modą po II wojnie światowej. Podziwiam swoje rodaczki, które żyły w tamtych czasach. Ich kreatywność, a także chęć zabawy modą nie miała granic i to właśnie było piękne. Szkoda, że teraz idziemy na łatwiznę, kupujemy ubrania w siecówkach, zamiast samemu stworzyć coś niepowtarzalnego.. Taka refleksja. Książke zdecydowanie polecam! :)

Modny PRL

2019-07-10
Na plus zdecydowanie zasługują fotografię, które wzbogacają całą historię opisaną w książce. Dla mnie minusem jest to, że książka jest w miękkiej opracie. Aż chciałoby się ją "przekształcić" na album, w trwarej opracie. Jeśli chodzi o treść nie mam nic do zarzucenia. Książka w klarowny sposób ukazuje nam historię mody właśnie w tamtym okresie. Dla mnie to ciekawa podróż w przeszłość, który uczy, bawi i zostaje na długo w pamięci.

Przyjemna, lekka - jednym słowem super :)

2019-07-10
Książkę czyta się szybko, przyjemnie i lekko. Przysiadłam do niej jednego wieczoru, a już kolejnego skończyłam ją na amen. Stanowi świetne kompendium wiedzy z zakresu mody w okresie PRL. Polecam, zwłaszcza fankom mody :)

Polska codzienność w czasach PRL-u

2016-11-14
Dorota Williams oraz Grzegorz Sołtysiak napisali razem książkę dotyczącą zagadnienia ubioru i mody w PRL-u. Książka nosi tytuł „Modny PRL" i opowiada o rozwoju polskiej kultury, konsumpcji i mody po drugiej wojnie światowej. I jest to coś o czym naprawdę warto napisać książkę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.