Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena - Jean Sasson , Nadżwa bin Laden ... | okładka
Znak literanova

Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Jean Sasson , Nadżwa bin Laden , Omar bin Laden

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-04-04

ISBN: 978-83-240-1626-6
EAN: 9788324016266
Tytuł oryginalny: Growing up bin Laden. Osama's Wife and Son Take Us Inside Their World
Liczba stron: 452
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Czy można kochać człowieka, którego nienawidzi cały świat?

Gdy Nadżwa miała piętnaście lat, dowiedziała się, że zostanie wydana za swojego kuzyna. Nie buntowała się przeciwko tej decyzji, bo pokochała starszego od niej o rok Osamę Bin Ladena. 

Dla Osamy gotowa była zacząć zasłaniać twarz i wyjechać daleko od domu. Początkowo wspaniałe życie zaczęło się zamieniać w koszmar, gdy mąż zaangażował się w działalność ekstremistyczną. Po zakazie posiadania lodówki przychodzi czas na wychowywanie synów poprzez długie wyprawy (bez wody!) na pustynię, aby udowodnić im, że co ich nie zabije, to wzmocni. Ceną za spełnienie marzenia Osamy o dżihadzie była zamiana dostatniego życia w Arabii Saudyjskiej na pobyt w górskiej fortecy Tora Bora - bez łóżek, elektryczności i bieżącej wody. 

Nawet najwięksi zbrodniarze mają bliskich: braci, małżonków, dzieci. Bin Ladenowie - żona Nadżwa i syn Omar - przerywają milczenie i opowiadają o tym, jak wyglądało ich życie. Z pomocą dziennikarki Jean Sasson - autorki bestsellerowej Księżniczki - wprowadzają nas w prywatny świat wroga publicznego. To niezwykłe wyznanie odsłania również szokujące fakty o codziennym życiu kobiet w świecie islamu.    


 

O biografii żony bin Ladena

O religijności żony bin Ladena

O kobietach w świecie islamu

O świecie islamu

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Świadectwa żony i syna

2011-11-10
Osama Bin Laden. Jedna z bardziej kontrowersyjnych osób na świecie. Przywódcy Al - Kaidy, ekstremista, wróg publiczny i terrorysta. A prywatnie? Kim był Osama? Jak zachowywał się przy rodzinie, jakie zasady wtedy wyznawał? A może był zwyczajnym mężem i ojcem? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć z książki „Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy Bin Ladena". W jej napisaniu pomogła amerykańska pisarka Jean Sasson.

Osama Bin Laden - mąż i ojciec

2011-05-26
"Marzyło mu się obalenie królów i dyktatorów rządzących muzułmańskimi krajami i zastąpienie ich przywódcami religijnymi. Potem miał nadejść czas na największą zmianę - islam miał zapanować nad cały światem."

Takie były plany największego terrorysty świata Osamy Bin Ladena. Nie ma osoby, która nie słyszała o ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku, na dwie wieże w Nowym Jorku, przygotowanym przez tego człowieka.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.