My fajnopolacy - Piotr Stankiewicz | okładka
Bellona

My fajnopolacy Piotr Stankiewicz

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-111-5676-0
EAN: 9788311156760
Liczba stron: 277
Format: 135x215mm
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 24,85 zł

Oszczędzasz 10,05 zł
-29 %
Zamówienie wyślemy 2020-08-10

 

Rabaty sięgające do 80%

 

 

Opis

BRAWUROWY I ABSOLUTNIE BEZLITOSNY PORTRET III RP

Książka, która dobrze wygląda na półce z Ikei!

„21 polskich grzechów głównych” było objawieniem, a z okazji 30-lecia poczęcia III Rzeczpospolitej nadchodzą Fajnopolacy!

„Stankiewicz jest ojkofobem, na którego nie zasługujemy: pomyje na Polskę, Polki i Polaków wylewa ciepło, życzliwie i konstruktywnie. Aż chciałoby się w Polsce nie żyć. Żeby móc do niej przyjechać, rzecz jasna”.
Adriana Rozwadowska

Tu znajdziecie wszystko co istotne oraz z pozoru mało ważne. Jest i Jan Paweł II i Zbigniew Stonoga, jest i Smoleńsk i Sullenberger (tak, to ten od awaryjnego lądowania na rzece Hudson). Są, chociaż w zasadzie nie ma Żydów z Nasielska, znajdzie się również miejsce na przedmiejskie życie i zmiany klimatyczne.

No a kim są tytułowi fajnopolacy?

Po trochu jesteśmy nimi my wszyscy, a po trochu – nikt. Bycie fajnopolakiem mimo że wydaje się być takie fajne, to nie zawsze takie jest.

„Dlaczego Polacy uwielbiają podgryzać się wzajemnie? Co mówi o nas wielkie przemówienie do narodu wygłoszone przez Zbigniewa Stonogę? Dlaczego w Polsce nie jest możliwy late night show? Piotr Stankiewicz po raz kolejny podejmuje ryzykowną próbę zejścia w otchłanie duszy polskiej i polskiego charakteru. Polacy często narzekają, że w Polsce trudno jest żyć — i narzekali na to od stuleci. Stankiewicz tłumaczy dlaczego”.
Adam Leszczyński

Rozmowa z autorem książki

Strona autora w serwisie Facebook

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Super książka

2019-05-29
Fajnie, przystępnie i ciekawie napisana książka. Ma w sobie wszytsko co lubię, cięty język, humor i olbrzymi dystans, można się przy niej świetnie ubawić. Bardzo polecam, fantastyczna!

Świetna!

2019-05-29

Baaaardzo fajna książka!

Super dowcip, dystans i humor. Wszyscy mamy jakies przemyślenia na temat tego co się dzieje w Polsce i co działo rzez ostatnie 30 lat, ale mało kto opowiada o tym w tak zabawny i trafny spsób jak Piotr Stankiewicz. 

Znajdziemy tu każdego, kto jakkolwiek wybił się i zaistniał, w sposób pozytywny i negatywny, śmieszne nawiązania i odwołania do szeroko pojętej popkultury. Super, polecam! 

Każdy jest fajnopolakiem

2019-05-29

Rewelacyjna ksiażka, uwielbiam ten dystans i poczucie humoru autora. Fantastycznie opisuje wszelkie duże i ałe zjawiska, wydarzenia postaci i osobowości jakie pojawiły się i przewijały w historii ostatnich 30 lat.

Świetnie przemyślana i bardzo fajnie wydana, geialny pomysł i wykonanie. Nie mam się do czego przyczepić, jedna z fajniejszych książek. I tak, dobrze wygląda na półce z Ikei! ;)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.