Najemnik - John Geddes | okładka
Znak literanova

Najemnik John Geddes

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-08-25

ISBN: 978-83-240-2584-8
EAN: 9788324025848
Opracowanie graficzne: Magda Kuc
Tytuł oryginalny: Highway to Hell
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Michał Romanek

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Elektryzująca historia najemnika, najskuteczniejszego żołnierza do wynajęcia

Nieraz na własne życzenie wkraczał w sam środek wojennego piekła.
Adrenalina stała się jego uzależnieniem.
Elektryzująca historia najemnika, najskuteczniejszego żołnierza do wynajęcia.


„Wzmocnione we wnętrzu samochodu znajome metaliczne terkotanie AK stało się przeokropną, ogłuszającą kakofonią. Bach! Bach! Bach! Wydawało się, że trwa to w nieskończoność, wypełniając mój świat straszną fanfarą zniszczenia. […] Wystrzeliwane z broni automatycznej pociski przeciwpancerne w czasie tysięcznej części sekundy przebijały się przez nasze drzwi, a potem przez drzwi BMW serii 7, rozrywając tam bez różnicy metal i ludzkie ciała. Siedzący obok przerażony bandzior wrzeszczał na całe gardło, a miejsce wcześniejszej nienawiści i pogardy zajęło w jego oczach niedowierzanie, kiedy pociski z karabinka dosięgły i jego…”.

Nazywają ich „psami wojny”. Podejmując ogromne ryzyko, biorą udział w różnych konfliktach zbrojnych. Zimni profesjonaliści - najemnicy. Nie ma lepszych specjalistów od zabijania. Bez nich nie wygrywa się wojen.

John Geddes jest jednym z nich. Od podszewki poznał los najemnika, a nawet stał się jednym z najbardziej cenionych „na rynku” specjalistów w dziedzinie wojny. W pełni poświęcił się ekstremalnie ryzykownej pracy, która z czasem stała się jego uzależnieniem.

W książce opowiedział swoją historię, a także prawdziwe historie swoich kolegów po fachu, zarysowując przy tym bardzo autentyczny, pełen dramatyzmu obraz współczesnej wojny, w której nie ma miejsca na sentymenty.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Historia najlepszego z najlepszych

2014-08-27
„Nazywają ich "psami wojny". Podejmując ogromne ryzyko, biorą udział w różnych konfliktach zbrojnych. Zimni profesjonaliści - najemnicy. Nie ma lepszych specjalistów od zabijania. Bez nich nie wygrywa się wojen."

Przywykliśmy do bezpiecznego, względnie stabilnego życia w pokoju. Choć co jakiś czas gdzieś w świecie wybuchają nowe konflikty zbrojne, albo ponownie wybuchają te stare, my i nasz poukładany świat nie mamy przecież co się obawiać. Nie mamy nic do stracenia.

Genialna książka, którą się czyta niemal jak powieść!

2014-08-27
Na „Najemnika" Johna Geddesa czekałam odkąd tylko dotarła do mnie zapowiedź książki. Byłam ciekawa jak wygląda wojna oczami dobrze opłacanych, byłych wojskowych, policjantów, a niekiedy po prostu twardych ludzi, pracujących dla prywatnych firm. Tak więc jak tylko książka do mnie dotarła, mimo innych czytelniczych planów, od razu się za nią zabrałam.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.