Nawiedzony Dom na Wzgórzu - Shirley Jackson | okładka
Replika

Nawiedzony Dom na Wzgórzu Shirley Jackson

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-10-25

ISBN: 978-83-767-4744-6
EAN: 9788376747446
Tytuł oryginalny: The Haunting of Hill House
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Replika
Format: 17.8x16.0
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Maria Streszewska-Hallab

34,90 zł 23,20 zł

Produkt niedostępny

Opis

Historia powieści rozpoczyna się wraz z przybyciem do tytułowego domu na wzgórzu czterech osób. To doktor Montague – znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, Theodora – jego śliczna asystentka, Eleanor – młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke – przyszły spadkobierca rezydencji.

Początkowo ich pobyt na wzgórzu wydaje się być jedynie upiornym doświadczeniem ze względu na trzeszczące drzwi i niewytłumaczalne odgłosy.
Jednak to tylko pozory.

W rzeczywistości dom gromadzi siły, by spośród czwórki śmiałków wybrać swoją ofiarę.

To kolejne wydanie ponadczasowej powieści Shirley Jackson, po raz pierwszy wydanej w 1959 roku.
W październiku 2018 roku na platformie Netflix pojawił się serial, który jest luźną adaptacją powieści.

Promocja książki w serwisie Instagram

Fanpage serialu opartego na powieści

Zwiastun serialu wyprodukowanego przez Netflix

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Co to była za książka... Wyśmienita!

2019-08-21
To jedna z nielicznych książek, która przy drugim podejściu zachwyciła mnie jeszcze bardziej. Po pierwszym przeczytaniu książki uważałam, że jest dobra. A teraz, podczas gdy skończyłam czytać ją po raz drugi... Jestem porażona! Co za genialna powieść!
To zdecydowanie książka przerażająca, w taki stonowany, teoretycznie spokojny sposób. Nie jest to jawny horror, ale taki, który wnika między strony, a czytelnik nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że coś złego się dzieje. Za drugim razem doceniłam znacznie więcej szczegółów, bo i na więcej zwróciłam uwagę. Doceniłam też styl pisania Autorki. To się czyta tak przyjemnie!
A o czym jest książka?
W dużym skrócie zaczyna się od dr Johna Montague. To on bada prawdziwe oblicze zjawisk nadprzyrodzonych i słyszy o niesamowitym domu na wzgórzu. Wynajmuje go na lato, jednocześnie zabierając tam ludzi, którzy w przeszłości również mieli jakieś do czynienia ze zjawiskami paranormalnymi. Dołączają do niego dwie kobiety: Eleanor i Theodora, a także Luke, który pewnego dnia otrzyma Dom na własność.
Intrygujące były badania psychologiczne różnych postaci zgromadzonych w odizolowanym Hill House, zwłaszcza Eleanor, nieśmiałej, zaniepokojonej młodej kobiety, która jest główną postacią. A Dom zdaje się znajdować pęknięcia w swojej psychice i je wykorzystywać.

Polecam z czystym sumieniem!!!

Mam ochotę na więcej

2019-08-21
Dziwna... Dziwna książka.
Ale przy tym naprawdę warto po nią sięgnąć!
Jackson to dla mnie mistrzyni! To jak ona pisze, jak tworzy niezwykły nastrój i poczucie oczekiwania, tajemnicy, która dopada czytelnika i powoli przejada go do samego końca...
I w przeciwieństwie do innych opowieści o duchach, które zmagają się z zakończeniem, Nawiedzony Dom na Wzgórzu Jackson znakomicie kończy się tą samą tajemnicą i napięciem psychologicznym, co narracja, która trwa przez cały czas. Pozostawia to czytelnika bez fałszywie satysfakcjonującego zakończenia.

Bardzo dobra historia opowiedziana przez bardzo dobrą pisarkę!

Zachwycająca!!!

2019-08-21
Książka była moim prezentem na urodziny. Sięgnęłam po nią już następnego dnia, kuszona pośrednią rekomendacją Netflixa, bo jednak uważam, że sama chęć ekranizacji jakiejś powieści wiele już mówi o książce. To było moje pierwsze spotkanie z Autorką Shirley Jackson i z pewnością już wiem, że nie ostatnie.
Co tu dużo mówić... Książka mnie zachwyciła!
W tej książce nie chodzi o strach, ale raczej o miłość do bania się - do wygłodniałego pomiaru granic!
Czytałam całą książkę z wypiekami na twarzy nie mogąc doczekać się co będzie dalej. Oczywiście bałam się czasami jak szalona, lecz o to właśnie chodziło! O ten dreszczyk emocji i niepewności!
Po przeczytaniu książki obejrzałam serial i uważam, że choć dobry, to w żaden sposób nie jest w stanie dorównać książce. To świetna pozycja na wakacje, nadrabiajcie póki macie czas!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.