Nie oglądaj się - Karin Fossum  | okładka
Znak

Nie oglądaj się Karin Fossum

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2008-09-11

ISBN: 978-83-240-1025-7
EAN: 9788324010257
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Tytuł oryginalny: „Don't look back”
Liczba stron: 264
Wydawnictwo: Znak
Format: A5 (126x205)
Cena katalogowa: 29,00 zł
Tłumaczenie: Ewa Bolińska-Gostkowska

29,00 zł 19,72 zł

Produkt niedostępny

Opis

W małym, cichym norweskim miasteczku, w którym wszyscy znają sekrety swoich sąsiadów, ginie kilkuletnia dziewczynka. Dzień później policja znajduje zwłoki młodej dziewczyny, Annie. Do obydwu spraw zostają wyznaczeni doświadczony inspektor Konrad Sejer i jego energiczny pomocnik Jakub Skarre. Czeka ich niezwykle trudne zadanie. Muszą rozszyfrować skomplikowane relacje między Annie a jej rodziną i znajomymi. Tylko w ten sposób poznają tajemnicę, którą znała ofiara, i przy okazji odkryją coś więcej niż tylko ślad zabójcy... Świat w powieściach Fossum to złożony mechanizm, w którym każdy element jest połączony z resztą. To, co dzieje się na powierzchni, zawsze ma swoją przyczynę w głębi. ”To porażająco prosta historia. Najstraszniejsze jest to, iż coś takiego może zdarzyć się wszędzie, nie tylko na dalekiej północy. Książka Karin Fossum atmosferą przypomniała mi trochę „Miasteczko Twin Peaks. Ta opowieść naprawdę wciąga...”
Marcin Dorociński, aktor teatralny i filmowy
 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Życie jest przewrotne

2009-04-29
Cóż, jestem wielbicielką literatury Mankella, komisarz Wallander i jego postać na trwałe zapisał się w mojej wyobraźni, dlatego też zachęcona porównywaniem książek Karin Fossum do książek Mankella - sięgnęłam po jej książki. "Nie oglądaj się" jest książką, którą poleciłabym do przeczytania na majówce, zagryzając jabłkiem i siedząc na słonecznej polanie - jest wspaniałym urozmaiceniem czasu.

Nietuzinkowy kryminał

2009-04-06
Co można powiedzieć o "Nie oglądaj się"? Na pewno to, że nadaje się do ekranizacji (powstał już w Norwegii serial o przygodach inspektora Sejera, ale to nie to...) Gdyby ktoś nakręcił pełnometrażowy film na podstawie "Nie oglądaj się", byłby to bez wątpienia hit kinowy. Na razie jednak musimy zadowolić się książką, która jest kryminałem nietuzinkowym.

Nic nie jest takie, jakim się wydaje

2008-11-18
Kryminał "Nie oglądaj się" autorstwa Karin Fossum to prawdziwa perełka wśród literatury swego gatunku. Tajemnicze zaginięcie dziewczynki sprawia, że małe miasteczko zostaje postawione w stan alarmu. Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Drugie dno to dopiero preludium do trzeciego i kolejnych...

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.