Pacjenci - Jurgen Thorwald | okładka
Literackie

Pacjenci Jürgen Thorwald

Oprawa: Gąbka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-01

ISBN: 978-83-080-6185-5
EAN: 9788308061855
Tytuł oryginalny: Die Patienten
Liczba stron: 484
Wydawnictwo: Literackie
Format: 24.7x17.2
Cena katalogowa: 44,90 zł
Tłumaczenie: Mieczysław Oziembłowski
Rok wydania: 2016

44,90 zł 30,15 zł

Produkt niedostępny

Opis

Prawdziwe historie osób, które przyczyniły się do rozwoju medycyny.

Narodziny transplantologii oczami pacjentów. Prawdziwe historie osób, które przyczyniły się do rozwoju medycyny.
Pierwsza i do dziś uznawana za wyjątkową książka o początkach transplantologii. Bohaterami książki Thorwalda są pacjenci, w których leczeniu po raz pierwszy posłużono się sztuczną nerką, sztucznymi zastawkami serca czy sercem z tworzywa sztucznego.
Literacki talent autora i oszczędny, zdyscyplinowany język sprawia, że ich historie czyta się jak najbardziej wciągającą powieść.
Autor nie prowadzi narracji z punktu widzenia lekarzy nowatorów i ich śmiałych dokonań, wyznaczających kolejne etapy rozwoju transplantologii, lecz przedstawia określone problemy z perspektywy ludzi, w których egzystencję wpisana została nieuleczalna choroba.
Jest to próba niemal fotograficznego zrekonstruowania historii konkretnych przypadków. Autor powstrzymuje się od sądów, zresztą materiały, z jakich korzystał, złożyły się na tak dramatyczny scenariusz wydarzeń, iż nie wymaga on właściwie komentarza, głos oddaje samym bohaterom – pacjentom, ich rodzinom, lekarzom…
Dziś transplantologia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Poznając okoliczności pierwszych takich operacji sprzed ponad pięćdziesięciu lat, widzimy, że historia medycyny to zawsze historie pojedynczych ludzi.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Historia transplantologii z punktu widzenia pacjentów

2016-08-29
Jürgen Thorwald to chyba najsławniejszy pisarz niemiecki, który specjalizował się w książkach z historii medycyny oraz historii drugiej wojny światowej. W swoim krótkim życiu przeczytałam już wiele książek jego autorstwa. I musze przyznać, że wszystkie były świetne. Skupiłam się przede wszystkim na książkach dotyczących medycyny oraz medycyny sądowej.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.