Piekło ISIS - Sophie Kasiki | okładka
Prószyński i S-ka

Piekło ISIS Sophie Kasiki

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2016-05-20

ISBN: 978-83-8069-342-5
EAN: 9788380693425
Tytuł oryginalny: Dans la nuit de Daech
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Format: 130x200mm
Cena katalogowa: 34,00 zł
Tłumaczenie: Tadeusz Markowski
Rok wydania: 2016

34,00 zł 18,38 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść jednej z niewielu kobiet, którym udało się uciec z Państwa Islamskiego.

Kim jest kobieta, która ze swoim czteroletnim synem wyjeżdża do Państwa Islamskiego?
Co spowodowało, że rozsądna, wykształcona kobieta ulega terrorystom?


Sophie Kasiki jest imigrantką, jako mała dziewczynka przyjechała do Paryża z Kamerunu, pochodzi z katolickiej rodziny. Skończyła studia, wyszła za mąż, urodziła synka. Pracuje jako pedagog w ośrodku pomocy dla rodzin mających kłopoty adaptacyjne. Jej podopiecznymi są głównie dzieci imigrantów.
Kiedy pewnego dnia trzech z jej podopiecznych ucieka z kraju i dołącza do syryjskich dżihadystów, Sophie próbuje przekonać ich do powrotu. Nawet obecnie, po przeżyciu prawdziwego koszmaru, Sophie nie potrafi odpowiedzieć, w którym momencie z osoby przekonującej stała się osobą przekonywaną.

Jej młodzi podopieczni świetnie wykonali swoje zadanie i nakłonili Sophie, aby rzuciła męża, rodzinę i pracę i wyjechała do Rakki – stolicy Państwa Islamskiego. W tajemnicy przed wszystkimi ucieka razem z czteroletnim synkiem. Dopiero na miejscu przekonuje się, że wszystko, co jej mówiono, jest ohydnym kłamstwem. Z dnia na dzień z wolnej, niezależnej kobiety staje się niewolnicą Daeshu (ISIS), której w każdej chwili grozi śmierć.

Sophie przeszła wiele, poznała przemoc, przerażającą brutalność i bezwzględność – prawdziwe życie wyznawców Państwa Islamskiego. Tylko dzięki niesamowitej determinacji udało jej się uciec z tego piekła.

Pochodząca z katolickiej rodziny 33-latka z Paryża wyjechała do kalifatu, by wspierać islamskich bojowników. Jest jedną z niewielu kobiet, którym udało się stamtąd wrócić.

fronda.pl

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.