Pięść Dawida. Tajne służby Izraela - Artur Górski | okładka
Znak literanova

Pięść Dawida. Tajne służby Izraela Artur Górski

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-06-29

ISBN: 978-83-240-2701-9

Liczba stron: 304

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: A5

Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 15,71 zł


Opis

Opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach służb specjalnych Izraela

Izrael to państwo-twierdza. Nie ma takiego drugiego na świecie, w którym aparat służb specjalnych byłby aż tak rozbudowany i tak wszechwładny. To państwo w państwie, tajne i doskonale zorganizowane. To właśnie jego funkcjonariusze - agenci działający „pod przykryciem”, członkowie ekip likwidacyjnych, komandosi, odbijający samoloty z rąk porywaczy - są bohaterami tej książki.

Artur Górski, znany dziennikarz i autor bestsellerowych książek o polskiej mafii, opisał ten najskuteczniejszy system wywiadowczy świata przez pryzmat losów konkretnych ludzi, których poznał w Izraelu. Rozmawiał m.in. z byłymi agentami, twórcami Krav Magi, komandosami i synem konstruktora pistoletu uzi. Wziął udział w szkoleniach, z którymi może się równać jedynie morderczy trening amerykańskich Navy SEALs.
W efekcie powstała fascynująca opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach służb specjalnych Izraela, niewyjaśnionych zdarzeniach i ludziach, którzy udaremnili niejeden zamach.

Polecane bestsellery

Ciekawostki historyczne

Połowa lat 60. XX wieku. Izrael potajemnie kupuje we Francji nowoczesne kutry rakietowe. Po wojnie sześciodniowej Francuzi nakładają na państwo żydowskie embargo i dostawa okrętów staje się niemożliwa. Izraelczycy biorą wówczas sprawy we własne ręce…Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Galeria

Ciekawostki historyczne

Każdy, kto (…) przewodzi jakiemuś ugrupowaniu terrorystycznemu, już wie, że immunitetu nie ma. Każdego mamy na celowniku – powiedział w 2004 r. przedstawiciel izraelskiego rządu. Nie była to deklaracja bez pokrycia. Słowa te padły tuż po zabójstwie duchowego przywódcy Hamasu, szejka Ahmeda Jassina.Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka dla miłośników tematu

2016-05-10 Książka, od której nie mogłam się oderwać, czym zaskoczyłam samą siebie, ponieważ do tej pory zarówno tematyka służb specjalnych jak i forma dokumentu a nie powieści, nie lądowała chętnie w mojej biblioteczce.

W imię Jahwe. Czy na pewno?

2016-01-12 Książka napisana lekko, choć nieco chaotycznie. Lektura ciekawa, choć... No właśnie jaka?
Nie jestem w stanie podzielić zachwytu autora nad tematyką. Służby specjalne państwa Izrael znane ze swej morderczej skuteczności, wytrwałości, świetnego wyszkolenia i doskonałego uzbrojenia.

Służby specjalne

2016-01-12 Pięść Dawida to wciągająca książka opowiadająca o, tak dokładnie, izraelskich służbach specjalnych. Temat brzmi jak coś dla prawdziwych mężczyzn, ale tak naprawdę książka powinna przypaść do gustu szerszemu gronu czytelników.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.