Pięść Dawida. Tajne służby Izraela - Artur Górski | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-06-29

ISBN: 978-83-240-2701-9
EAN: 9788324027019
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: A5
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach służb specjalnych Izraela

Izrael to państwo-twierdza. Nie ma takiego drugiego na świecie, w którym aparat służb specjalnych byłby aż tak rozbudowany i tak wszechwładny. To państwo w państwie, tajne i doskonale zorganizowane. To właśnie jego funkcjonariusze - agenci działający „pod przykryciem”, członkowie ekip likwidacyjnych, komandosi, odbijający samoloty z rąk porywaczy - są bohaterami tej książki.

Artur Górski, znany dziennikarz i autor bestsellerowych książek o polskiej mafii, opisał ten najskuteczniejszy system wywiadowczy świata przez pryzmat losów konkretnych ludzi, których poznał w Izraelu. Rozmawiał m.in. z byłymi agentami, twórcami Krav Magi, komandosami i synem konstruktora pistoletu uzi. Wziął udział w szkoleniach, z którymi może się równać jedynie morderczy trening amerykańskich Navy SEALs.
W efekcie powstała fascynująca opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach służb specjalnych Izraela, niewyjaśnionych zdarzeniach i ludziach, którzy udaremnili niejeden zamach.

Ciekawostki historyczne

Połowa lat 60. XX wieku. Izrael potajemnie kupuje we Francji nowoczesne kutry rakietowe. Po wojnie sześciodniowej Francuzi nakładają na państwo żydowskie embargo i dostawa okrętów staje się niemożliwa. Izraelczycy biorą wówczas sprawy we własne ręce…Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Galeria

Ciekawostki historyczne

Każdy, kto (…) przewodzi jakiemuś ugrupowaniu terrorystycznemu, już wie, że immunitetu nie ma. Każdego mamy na celowniku – powiedział w 2004 r. przedstawiciel izraelskiego rządu. Nie była to deklaracja bez pokrycia. Słowa te padły tuż po zabójstwie duchowego przywódcy Hamasu, szejka Ahmeda Jassina.Więcej -- > Ciekawostki historyczne.

Inni klienci sprawdzali również

Patyk - Hanna Samson | mała okładka
-55 %

Patyk

Hanna Samson

6.6 / 10 (107 ocen)

36,90 zł

16,61 zł

34,90 zł

23,73 zł

36,99 zł

24,99 zł

44,99 zł

30,59 zł

Inne książki z tej kategorii

39,90 zł

26,99 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka dla miłośników tematu

2016-05-10
Książka, od której nie mogłam się oderwać, czym zaskoczyłam samą siebie, ponieważ do tej pory zarówno tematyka służb specjalnych jak i forma dokumentu a nie powieści, nie lądowała chętnie w mojej biblioteczce.

W imię Jahwe. Czy na pewno?

2016-01-12
Książka napisana lekko, choć nieco chaotycznie. Lektura ciekawa, choć... No właśnie jaka?
Nie jestem w stanie podzielić zachwytu autora nad tematyką. Służby specjalne państwa Izrael znane ze swej morderczej skuteczności, wytrwałości, świetnego wyszkolenia i doskonałego uzbrojenia.

Służby specjalne

2016-01-12
Pięść Dawida to wciągająca książka opowiadająca o, tak dokładnie, izraelskich służbach specjalnych. Temat brzmi jak coś dla prawdziwych mężczyzn, ale tak naprawdę książka powinna przypaść do gustu szerszemu gronu czytelników.

Bliski Wschód pobieżnie dla laików

2016-01-08
Książka Artura Górskiego to przyjemna lektura poruszająca tematykę służb Izraela oraz ich działalności. „Pięść Dawida" to pozycja zdecydowanie przeznaczona dla "zielonych" w tematyce Izraela, pozostali mogą więc czuć się rozczarowani pobieżnością przedstawionych wydarzeń.

Ta tematyka uzależnia

2016-01-08
Lubisz zdobywać wiedzę o ludziach pracujących w ukryciu dla naszego bezpieczeństwa? Jesteś gotowy na silne przeżycia, podczas czytania książki? Chcesz poznać struktury służb specjalnych jednego z najbardziej zaawansowanych krajów świata w tym temacie? Poznać akcje Mossadu, Sayeret Matkalu, Shayetetu, Yamamu, i innych? To książka napisana właśnie dla Ciebie!

Wciągająca przygoda wśród służ specjalnych

2016-01-08
"Pięść Dawida" to wciągająca książka opowiadająca o izraelskich służbach specjalnych. Temat brzmi jak coś dla prawdziwych mężczyzn, ale tak naprawdę książka powinna przypaść do gustu szerszemu gronu czytelników.

Od książki nie można się wprost oderwać

2015-10-16
Reportaż Artura Górskiego pokazuje Izrael jako państwo twierdzę, gdzie służby specjalne są jak „państwo w państwie". Każdy z 18 rozdziałów to odrębna historia.

Służby specjalne

2015-09-04
Artur Górski to dziennikarz i pisarz, autor kilku książek traktujących o polskiej mafii. Tym razem prezentuje książkę dotyczącą służb specjalnych i wywiadowczych Izraela.
Książka napisana jest w formie 18 krótkich rozdziałów podzielonych tematycznie. Ciekawa lektura dla czytelnika, który fascynuje się Izraelem.

Nie dla każdego

2015-09-04
Zaczyna się jak u Hitchcocka - trzęsieniem ziemi, a potem napięcie rośnie. Przerażająca historia zdobycia przez Rzymian w 66 r. n.e. Masady - niezdobytej dotąd twierdzy. Jej obrońcy woleli dokonać rzezi na swoich rodzinach, a potem zamordować siebie, niż poddać Masadę. Obrońców twierdzy autor nazywa "w jakimś sensie protoplastami izraelskich oddziałów specjalnych". I to im właśnie poświęcona jest ta pozycja.

Tajne służby Izraela oczami Artura Górskiego

2015-09-04
Mossad, Aman i Szabak to wielka trójka agencji wywiadowczych Izraela, który mimo że jest Ziemią Świętą, ze świętością i pokojem w chwili obecnej niewiele ma wspólnego. To właśnie tam przeplatają się ślady biblijnych historii z brutalną rzeczywistością, przesiąkniętą walką o każdy skrawek ziemi, a jednocześnie strefę wpływów. Judaizm kontra islam, a tuż obok chrześcijaństwo.

W męskim świecie

2015-08-07
Po opowieściach o polskiej mafii i rozmowach z Masą przyszedł czas na opowieść o tajnych służbach Izraela, o których większość z nas wie bardzo mało lub nic.

Z życia tajnego agenta

2015-08-07
Izrael - najbardziej tajemnicze z państwa na świecie. Miejsce permanentnej wojny. W takich warunkach nie można się obejść bez wojska. To właśnie tutaj tajne służby rozwinęły się do takiego poziomu, że można je nazwać państwem w państwie. Niemal niezawodne i świetnie wyszkolone. Artur Górski postanowił choć trochę rozwiać tę tajemniczą otoczkę, choć i tak nigdy nie dowiemy się wszystkiego.

Ciekawe historie na temat działania izraelskich służb specjalnych

2015-08-06
Książka "Pięść Dawida" trafiła do mnie jako egzemplarz recenzencki i nie sądziłam, że wywoła we mnie większe emocje, ponieważ tematyka jest mi raczej obca i mam niewystarczającą wiedzę na temat stosunków palestyńsko-izraelskich, a informacje jakie posiadam czerpię głównie z mediów, które jak wiemy w mniejszym lub większym stopniu zakłamują rzeczywistość. Nie mniej jednak zawsze interesował mnie nieustający konflikt w tej części świata.

Książka wciąga

2015-08-06
Książkę miałam na oku od dłuższego czasu, ale czekała w długiej kolejce innych obserwowanych. Ostatnio niespodziewanie dostałam ją do przeczytania, a że akurat skończyłam poprzednią, a tematyka tajnych służb od zawsze mnie mocno interesowała, to "Pięść" zaczęła czytać się sama. Tak szybko jak się zaczęła, tak samo, niestety, szybko się skończyła. Książka wciągnęła mnie momentalnie.

Bond bez fikcji

2015-08-05
Tę książkę czyta się jak wciągającą powieść sensacyjną. Autor przedstawia nam najnowocześniejsze rodzaje broni, opisuje historie ich powstawania oraz rozwoju. Przybliża życie twórców śmiercionośnych narzędzi.

Tajne służby Izraela od kuchni

2015-08-05
Jeśli z izraelskimi służbami specjalnymi kojarzy ci się tylko Mossad, sięgnij po tę książkę. Najsłynniejsza jednostka izraelskich komandosów - Sayeret Matkal ma motto: "Wygrywa ten, kto się ośmiela". Ośmiel się ją poznać.

Apetyt rośnie w miarę czytania

2015-08-05
Żyjąc spokojnie w bezpiecznym kraju często zapominamy, że w skali świata jest to rzadki luksus. Książka Artura Górskiego odsłania kulisy działania służb specjalnych Izraela, ale jednocześnie między słowami snuje opowieść o zwykłych mieszkańcach tego kraju.

Jak Dawid został Goliatem

2015-08-05
Mossad. Kto nie słyszał tego słowa? Budzącego zawiść, wstręt, przerażenie. Nigdy nie konotujące kpiarskiego spojrzenia czy pogardy dla umiejętności. Mossadowi przypisuje się wszystkie tajne operacje współczesnego państwa Izrael - współczesnej Sparty, rządzonej przez polityków, wcześniej będących wojownikami - jak pisze w swojej książce „Twierdza Izrael" Patrick Tyler.

Sporo smaczków

2015-08-03
Autor książki prezentuje nam kolejną pozycję ocierającą się o niezwykle trudną tematykę. Znany z "Rozmów z Masą" Artur Górski tym razem porusza sprawę tajnych służb Izraela.

Państwo twierdza

2015-07-28
Artur Górski - znany przede wszystkim z bestsellerowych książek o polskiej mafii, dla mnie do momentu, w którym sięgnęłam po „Pięść Dawida", był autorem anonimowym.

Spotkanie z historią

2015-07-27
Pan Artur w bardzo przystępny i interesujący sposób opisuje historie związane z działalnością służb specjalnych Izraela. W każdym rozdziale skupia się na konkretnym przypadku lub osobie i w wyczerpującym stopniu pokazuje nam daną historię.

"Ciemna" strona Izraela?

2015-07-27
Artur Górski zasłynął książką, w której opublikował relacje „Masy", jednego z najsłynniejszych świadków koronnych w Polsce, ale wiele osób znało również wcześniejsze jego pozycji, z których część można scharakteryzować jako reportaż literacki, a część - powieść kryminalną.

Nie tylko Mossad

2015-07-22
Artur Górski jest autorem kilku książek traktujących o polskiej mafii. Tym razem prezentuje pozycję dotyczącą służb wywiadowczych Izraela.

Tajne przez poufne

2015-07-21
Mosad, krav maga, uzi i akcje niczym z najlepszych powieści szpiegowskich - tak dla przeciętnego Polaka wygląda codzienność służb specjalnych Izraela. Ale czy na pewno tak jest? Ile jednostek specjalnych działa w obronie granic państwa, kto zajmuje się szkoleniem specjalistów i najważniejsze - co jest prawdą, a co tylko mistyfikacją przygotowaną na potrzeby mass mediów i opinii publicznej?

Mossad, Uzi i krav maga - czyli rozszerzony wstęp do Ziemi Izraelskiej

2015-07-20
W Izraelu kryje się siła kierowana nie tylko religią, lecz przede wszystkim wiarą i nadzieją w posiadanie własnego skrawka ziemi. Tułaczka po świecie jest dobra tylko na chwilę, choć myślę, że większość Żydów nie zgodzi się ze mną nawet w tej kwestii. Czystki hitlerowskie, ukrycie w Związku Radzieckim i rozsianie po świecie, tylko po to, by wrócić do Jerozolimy, która od czasu ogłoszenia niepodległości jest w stanie wiecznej wojny.

Militaria również dla laików

2015-07-17
Podeszłam do tej książki z pewnym sceptycyzmem, bo za bardzo na wojsku, jednostkach specjalnych i broniach się nie znam, ani nigdy się tym nie interesowałam. Muszę jednak przyznać, że z zainteresowaniem przeczytałam tę książkę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.