Prześwietny raport kapitana Dosa  - Eduardo Mendoza  | okładka
Znak literanova

Prześwietny raport kapitana Dosa Eduardo Mendoza

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-03-19

ISBN: 978-83-240-1689-1
EAN: 9788324016891
Opracowanie graficzne: Paweł Bator
Tytuł oryginalny: El ultimo trayecto de Horacio Dos
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 140x205
Cena katalogowa: 31,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Tadel

31,90 zł 21,69 zł

Produkt niedostępny

Opis

Cudowna satyra, która obśmiewa pozorny ład i porządek współczesnego świata

Sytuacja jest nieciekawa.
W sektorze Upadłych Kobiet kończy się szampon i róż do policzków. Stosowana zapobiegawczo stęchła woda z siarczanem śmiechu uspokaja sektor Przestępców, ale przyczynia się do zaburzeń oddychania w sektorze Nieprzewidywalnych Staruszków. Poza tym piastujący stanowisko przywódcy statku kosmicznego Horacio Dos nie zna współrzędnych miejsca, do którego zmierza - ze względów bezpieczeństwa zostaną mu one udostępnione dopiero pod koniec podróży. 

Prześwietny raport kapitana Dosa to spisywany skrzętnie dziennik pokładowy z niecodziennej wyprawy. To również cudowna satyra, która obśmiewa pozorny ład i porządek współczesnego świata i pokazuje, jak łatwo życie wymyka się nam spod kontroli.            

Anna Mucha o książkach Eduarda Mendozy

Anna Mucha: Jak odkryłam Mendozę

Piotr Kofta o książce ”Prześwietny raport kapitana Dosa”

Eduardo Mendoza jak Stanisław Lem - porównuje Piotr Kofta

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Zagubieni w przestrzeni kosmicznej

2013-01-31
Nieskończoną przestrzeń przemierza statek kosmiczny. Na jego pokładzie, oprócz załogi, znajduje się dosyć duża liczba cywilnych pasażerów, a kapitan statku nie zna ostatecznego celu podróży. Ten fakt jest sam w sobie dosyć kłopotliwy, a jeśli jeszcze dodać do tego, że na pokładzie występują braki żywności, wody i lekarstw to zaczyna się robić mocno nieciekawie...

Pięć punktów powyżej „rewelacja"

2012-06-11
Kapitan Horacio Dos, już od pierwszego słowa w swoim prześwietnym raporcie zdobył moje uznanie. Naprawdę prześwietny i znakomity z niego dowódca kosmicznego statku, na którym rządzić nie jest łatwo, szczególnie, gdy za oficerów ma się lekko skretyniałych tchórzy o skomplikowanych nazwiskach i życiorysach, pokrótce nazywanych Głuptas i Szczur.

Mistrz satyry zaprasza do swojego świata

2012-04-13
Eduardo Mendoza to klasa sama w sobie. Jego powieści mają rzesze fanów na całym świecie, a wydawnictwa nie nadążają organizować ich kolejnych wznowień i dodruków. "Niewinność zagubiona w deszczu", "Oliwkowy labirynt", "Trzy żywoty świętych", czy "Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa" to tylko niektóre z wspaniałych książek hiszpańskiego mistrza literackiej satyry.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.