Przyjaciel - Sigrid Nunez | okładka
Pauza

Przyjaciel Sigrid Nunez

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-06-12

EAN: 9788395352300
Liczba stron: 208
Wydawnictwo: Pauza
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

39,90 zł 26,22 zł

Oszczędzasz 13,68 zł
-34 %
Wyślemy w ciągu 24h
Dostawa już od 6,99 zł - sprawdź szczegóły!

Opis

Poruszająca historia o miłości, przyjaźni pomiędzy człowiekiem i psem.

W momencie kiedy kobieta niespodziewanie traci swojego najlepszego przyjaciela i mentora zostaje obarczona opieką nad psem, którego zostawił. Jej walka z żalem potęguje nieme cierpienie psa przeżywającego traumę po niewytłumaczalnym zniknięciu swojego pana. Dodatkowo nad ich głowami wisi groźba eksmisji, gdyż w mieszkaniu kobiety nie można trzymać zwierząt...

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Wywiad z autorką książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Najmocniej polecam

2019-06-07

Bardzo mi się podobała. Wszystko jednak zostało tak pięknie napisane, aż nie potrafię tego opisać słowami. Znaczna część powieści opisuje cudowne i satysfakcjonujące refleksje na temat więzi człowieka i zwierzęcia. Czytając zastanawiałem się czy przypadkiem tytułowy ,,przyjaciel'' nie był w rzeczywistości psem, a nie człowiekiem, który popełniając samobójstwo porzucił troszczących się o niego ludzi oraz stworzenie, które go kochało najbardziej na świecie...Pod sam koniec powieść zmierza w nieoczekiwanym kierunku, dzięki czemu całą historie można zrozumieć na dwa sposoby. Sigrid Nunez przedstawiła bardzo krytyczne i filozoficzne spojrzenie na czytelników oraz pisarzy.

Zdecydowanie polecam.

Pozycja godna uwagi

2019-06-07

Książką zainteresowałam się ze względu na okładkę. Jest naprawdę cudowna. Jako wielka miłośniczka psów nie mogłam przejść obojętnie obok ,,Przyjaciela". Historia pokazuje jaką moc mają zwierzęta, które mimo tego, że czasami są dużym ciężarem to życie bez nich wydaje się niemożliwe.

Autorka jednak nie skupia się tylko na problemach związanych z posiadaniem dużego psa w niewielkiej przestrzeni mieszkalnej, ale także na ciężkich filozoficznych pytaniach zmuszających do  kontemplacji.

Niesamowita

2019-06-07
,,Przyjaciel" autorstwa Sigrid Nunez to jedna z najlepszych powieści jaką czytałam od jakiegoś czasu. Opowiada historie bezimiennej kobiety, która musi pogodzić się z samobójstwem starego przyjaciela oraz zmaga się z opieką nad psem, którego zostawił. W książce jest jednak poruszane wiele innych tematów zmuszających do głębszych rozmyślań. Nie jest to książka, która każdemu się spodoba, ale dla mnie to całkowity strzał w dziesiątkę. Serdecznie polecam.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.