Retoryka podręczna. Czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić - Michał Rusinek, Aneta Załazińska  | okładka
Znak

Retoryka podręczna. Czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić Michał Rusinek, Aneta Załazińska

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2005-09-21

ISBN: 83-240-0570-6
EAN: 9788324005703
Liczba stron: 230
Wydawnictwo: Znak
Format: 165 x 235 mm
Cena katalogowa: 39,00 zł

39,00 zł 26,52 zł

Produkt niedostępny

Opis

Retoryka to sztuka mówienia. Jest więc czymś, co każdy z nas powinien znać i umiejętnie wykorzystywać. Po co? Aby mówić skutecznie. Oczywiście większość osób intuicyjnie wyczuwa, co i jak należy powiedzieć w danej sytuacji, ale niestety czasem owe przeczucia zawodzą. I właśnie dlatego każdy powinien przeczytać tę książkę: żeby jego intuicja stała się niezawodna.
Ale jest jeszcze inna korzyść z lektury tej książki, może nawet ważniejsza: każdy powinien umieć bronić się przed manipulacją, gdyż retoryczne mechanizmy (roz)mówca może niestety wykorzystywać również w taki sposób. Trzeba więc nie tylko świadomie mówić, ale przede wszystkim świadomie słuchać wypowiedzi, które zewsząd nas otaczają, namawiają, kuszą, zwodzą...
Autorzy unikają suchych opisów teorii retorycznej. Zamiast tego dowcipnym, obrazowym językiem pokazują na przykładach wziętych z życia, jak mówić i słuchać. Ta książka nie wyjaśnia, jak jest zbudowany zegarek, lecz sugeruje, jak najlepiej pytać o godzinę i jak najzręczniej na to pytanie odpowiadać.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.