Sophia Loren: życie jak film - Silvana Giacobini  | okładka
Znak literanova

Sophia Loren: życie jak film Silvana Giacobini

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-01-21

ISBN: 978-83-240-2330-1
EAN: 9788324023301
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Tytuł oryginalny: Sophia Loren: una vita da romanzo. Le verita nascoste
Liczba stron: 288
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: A5
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Anna Osmólska-Mętrak

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Sekrety z życia jednej z największych gwiazd światowego kina

Najnowsza i najbardziej aktualna biografia Sophii Loren.

Gdy się poznali miała 15 lat i była jedną z wielu ślicznych dziewcząt, które marzyły o lepszym życiu i sławie. Ubrana w sukienkę uszytą z zasłonki, w za dużych, pomalowanych białą farbą butach, nie wyglądała jak przyszła gwiazda. Jednak Carlo Ponti, wpływowy producent filmowy, nigdy się nie mylił. Tak rozpoczęła się ich współpraca i… zakazana miłość, która zgorszyła Watykan.

Kochał ją szaleńczo Cary Grant, Peter Sellers chciał dla niej zostawić żonę, Marcello Mastroianni był gotów na każde jej skinienie. Sophia jednak została z Carlem – mimo że był od niej starszy o 22 lata, miał żonę i groził mu proces o bigamię…
------------------------

Sophia Loren: życie jak film to opowieść nie tylko o wielkiej aktorce, dwukrotnej laureatce Oscara i jej zachwycającej karierze filmowej, ale i o kobiecie z krwi i kości. O jej rywalizacji z Giną Lollobrigidą, o nieobecnym ojcu, neurotycznej matce i siostrze, która porzuciła dobrze zapowiadającą się karierę przy boku Franka Sinatry, a potem poślubiła syna Mussoliniego. O romansach, przyjaźniach, marzeniu o macierzyństwie, a także o pewnym wypadku na Saharze, z którego Sophia ledwo uszła z życiem.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Sophia - ieri, oggi, domani

2013-01-30
Sophii Loren nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż samo jej nazwisko stało się niejako synonimem cudownej mieszanki talentu, wdzięku, klasy i smaku. Ideału, do którego zwykły śmiertelnik może co najwyżej próbować się zbliżyć, a którego, z całą pewnością, nigdy nie osiągnie. Najnowsza książka Silvany Gacobini traktuje o życiu i twórczości ikony - życiu, które jak głosi tytuł, jest jak film.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.