Świat według Janki. Rozmawiała Marzena Zdanowska - Janina Ochojska | okładka
Znak

Świat według Janki. Rozmawiała Marzena Zdanowska Janina Ochojska

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-03-02

ISBN: 978-83-240-3392-8
EAN: 9788324033928
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 36,90 zł

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść o życiu na krawędzi. O przełamywaniu barier. O pomaganiu naprawdę.

Jedna z najbardziej znanych polskich działaczek społecznych szczerze i przenikliwie mówi o świecie, którego nie zobaczymy w mediach. O miejscach, w których najgorsze zło spotyka się z największym dobrem. O tym, jak pomagać naprawdę, a nie na niby – tak, by tę szalę przeważyć.

Janka Ochojska wraz z Polską Akcją Humanitarną od dwudziestu dwóch lat dociera
z pomocą do ponad czterdziestu krajów. Dzięki niej i PAH m.in. powstały domy dla ofiar tajfunu na Filipinach i studnie w Sudanie Południowym. Aby wydobyć z opresji najbardziej potrzebujących, szefowa PAH zdobywa fundusze, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom na misjach w krajach ogarniętych konfliktem zbrojnym, przekonuje do robienia rzeczy niemożliwych. Codziennie pokonuje nie tylko własne ograniczenia, ale i bariery stawiane przez organizację, rządy, a nawet osoby, którym niesie wsparcie.

Janina Ochojska – założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, od wielu lat niosąca pomoc na obszarach największych konfliktów i klęsk żywiołowych. Odznaczona m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Częściowy dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych.

Dorwać Mistrza - urodziny Janki Ochojskiej

Jerzy Illg o Janinie Ochojskiej

Anna Dymna poleca książkę ”Świat według Janki”

”Dorwać Mistrza” - spotkanie z Janiną Ochojską

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jesteśmy dzięki niej bardziej

2015-03-23
,,Świat według Janki" to książka przepełniona ludzkim cierpieniem i ciągłą walką z biurokracją, która nie sprzyja chęci pomocy. Nie da się nie podziwiać Janiny Ochojskiej po tym, jak szczerze i otwarcie opowiada o swojej pracy i daje świadectwo ogromnej wiedzy i zaangażowania w sprawy najbardziej potrzebujących.

Odwraca hierarchię systemu wartości

2015-03-23
Lodowaty prysznic na konsumpcjonistyczne egzystowanie. Wywiad z osobą, która poświęca się na co dzień pomocy innym, robi to bezwarunkowo i bezinteresownie. Obcowanie z jej światopoglądem i poznanie jej punktu widzenia zupełnie odwraca hierarchię systemu wartości.

Te sprawy dotyczą też nas

2015-03-20
Można by pomyśleć - po co mam czytać wywiad z kobietą, która pomaga najbiedniejszym i tym dotkniętym działaniami wojennymi, skoro mnie to nie dotyczy... A choćby po to, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania organizacji humanitarnych i dowiedzieć się, co się dzieje aktualnie na świecie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.