Szminka w wielkim mieście - Candace Bushnell  | okładka
Znak

Szminka w wielkim mieście Candace Bushnell

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2006-08-17

ISBN: 978-83-240-0715-8
EAN: 9788324007158
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Tytuł oryginalny: Lipstick Jungle: A novel
Liczba stron: 488
Wydawnictwo: Znak
Format: 135 x 205 mm
Cena katalogowa: 29,00 zł
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska

29,00 zł 19,72 zł

Produkt niedostępny

Opis

Bestseller autorki "Seksu w wielkim mieście"!

Magnetyzujący Nowy Jork, eleganckie salony, pokazy mody, wielkie pieniądze. Spektakularne sukcesy i druzgoczące porażki, życie na najwyższych obrotach. W takiej właśnie scenerii umieszcza swoje bohaterki Candace Bushnell, autorka kilku światowych bestsellerów, na czele z kultowym Seksem w wielkim mieście. Piękne, bogate, samodzielne kobiety poszukujące spełnienia i miłości - to postaci także z ostatniej powieści Bushnell.

Bohaterkami książki są trzy przyjaciółki: Victory, Nico i Wendy. Pierwsza jest utalentowaną projektantką mody, druga redaktor naczelną opiniotwórczego magazynu dla kobiet, trzecia producentką filmową. Być kobietą sukcesu i przetrwać w męskiej dżungli Nowego Jorku? Niełatwe zadanie! Ambitna kobieta, która chce zaistnieć w świecie wielkiego biznesu, musi zużyć do tego dwukrotnie więcej siły niż mężczyzna. Oczywiście bohaterki Candace Bushnell radzą sobie w tym nieprzyjaznym środowisku świetnie - jak nikt potrafią wykorzystać zarówno swoją inteligencję, jak i urodę. Ta ostatnia sprzyja także nawiązywaniu gorących romansów, których pikantne opisy na pewno zadowolą miłośników serialu Seks w wielkim mieście.

Dzień po pozytywnej recenzji w „New York Timesie” Szminka w wielkim mieście wskoczyła na listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i błyskawicznie rozpoczęła wspinaczkę na czołowe miejsca. Zawrotna kariera książki specjalnie nie dziwi - po pierwsze wpływa na nią sława poczytnej autorki, po drugie forma i treść samej książki sprawiają, że nie trzeba przekonywać do niej ani zwolenniczek literatury typu chick-lit, ani dojrzałych fanek powieści kobiecych. Połączenie lekkiej formy z soczystym językiem oraz trafnych, zjadliwo-ironicznych uwag dojrzałej kobiety zjedna sobie serca zarówno tych czytelniczek, które czują się spełnione w życiu zawodowo-osobistym, jak i tych, które tęsknią do lepszej rzeczywistości.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Życie z dolarem w tle

2009-03-10
Ponoć w życiu nie zawsze trzeba gnać sto pięćdziesiąt na godzinę. Czasem lepiej zwolnić, a nawet na dobre się zatrzymać. Ale jeśli będziemy jedynymi, którzy wrzucą na luz? Jeśli w tym czasie cały świat pójdzie do przodu, nasi wrogowie wyprzedzą nas, a nasze możliwości przestaną być wprost proporcjonalne do pokładanych w nas nadziei? Bo co, jeśli zwolnić to dać czas innym na prześcignięcie nas?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.