Widok z nieba - Clara Sanchez | okładka
Znak literanova

Widok z nieba Clara Sanchez

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-06-29

ISBN: 978-83-240-2703-3
EAN: 9788324027033
Tytuł oryginalny: El cielo ha vuelto
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Łukasz Müller

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najważniejsza nagroda za hiszpańską powieść PREMIO PLANETA 2013

Patricia to modelka, która mimo młodego wieku odniosła ogromny sukces. Z pozoru wszystko układa się po jej myśli, a ona sama wmawia sobie, że jest bardzo szczęśliwa. Jednak coraz częściej czuje, że dla rodziny jest przede wszystkim chodzącą kartą kredytową, a dla znajomych – ślicznym dodatkiem.

Pewnego dnia, podczas niespokojnego lotu z New Delhi do Madrytu, poznaje Vivianę, ekscentryczną kobietę, która oznajmia modelce, że ktoś pragnie jej śmierci.

Patricia nie traktuje tego poważnie. Do czasu.

Splot dziwnych i niepokojących zdarzeń sprawia, że musi zrewidować wyobrażenia, jakie miała o swoim życiu i o ludziach, którzy ją otaczają.

***

Clara Sánchez, autorka bestsellerowej „Skradzionej”, w swojej nowej powieści, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, opisuje skomplikowany proces dochodzenia do prawdy o sobie i pokazuje, jak wysoką cenę płacimy nieraz za sukces.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Widok z nieba

2016-12-30
Patricia, główna bohaterka powieści Clary Sanchez „Widok z nieba" jest dwudziestoośmioletnią modelką i wiedzie na pozór szczęśliwe życie. Ma kochającego męża, mnóstwo pieniędzy i sporo sukcesów zawodowych na swoim koncie.

In plus

2016-03-07
Rzadko zdarza mi się trafic na książki, które pochlaniaja mnie już od pierwszej strony. "Widok z nieba", zaintrygowal mnie na tyle mocno, ze powieść przeczytalam błyskawicznie. Mimo, iz opis zdradzal motw, na którym została oparta fabula, a akcja była dość przewidywalna, uważam ze i tak została poprowadzona ciekawie. Sanchez skrupulatnie wymieszala w jednym tyglu watki obyczajowy z psychologicznym, a wszystko doprawila widmem kostuchy. Na zakończenie, udało Jej sie nawet, zbic mnie z pantałyku.


W końcu wszyscy mamy wrogow, prawda? Wszyscy kiedyś umrzemy, prawda? Tylko, ze Patricia dowiedziała się, ze ktoś jest Jej na tyle nieprzychylny, iż pragnie Jej śmierci teraz, kiedy jest w kwiecie wieku; kiedy ma na glowie czepek, w którym sie urodzila; kiedy odcina kupony od zycia. To dopiero motywacja, by przystanąć, przyjrzeć się otoczeniu i przewartosciowac swoje priortyety, czyz nie? Patricia sie zatrzymala. Na chłodno przeanalizowala swoje toksyczne relacje i odwaznie podolala trudnemu procesowi dochodzenia do prawdy. Nie poddala sie, mimo iż był on bolesny i wiazal sie ze stratami. Dojrzala, przeszla metamorfozę i odnalazła siebie. Lubie takich prawdziwych bohaterow. Dodatkowo bezsprzecznym atutem książki jest fakt, iż Jej przemianę obserwuje sie z duzym zaciekawieniem, ponieważ autorka nakreslila ja w spoosb wiarygodny i wyraźny. In plus, jest tez oryginalny, niezmarnowany pomysl na historie.


Jestem ciekawa kolejnych książek Sanchez. Ta oceniam pozytywnie.

Kto chce Cię zabić Patricio?

2016-02-24
Patricia jest modelką. Jej kariera świetnie się rozwijała ale teraz ma już 26 lat i musi powoli zwalniać miejsce młodszym koleżankom. Już teraz zauważyła, że dostaje mniej zleceń albo jest dodatkiem do Manueli, młodszej i pięknej koleżanki. To nie koniec jej problemów, wracając z podróży służbowej dowiaduje się od Vivian, kobiety siedzącej obok niej w samolocie, że ktoś chce ją zabić.

Widok z nieba

2016-02-24
Czytając opis z okładki nie poczułam się szczególnie zaintrygowana- młoda, odnosząca sukcesy modelka czuje, że dla mężczyzn jest tylko śliczną ozdobą, a dla rodziny fundatorem nagród wszelakich. Również fakt, że ktoś pragnie jej śmierci nie wzbudził we mnie emocji- ile poznaliśmy już historii o psychofanach lub ludziach chorych z nienawiści? Uznałam jednak, że przecież każda, nawet najbardziej banalna historia, ma swoją głębię i drugie dno. Zatopiłam się więc w lekturze "Widoku z nieba".

Bo każdy ma takie niebo, na jakie zasługuje.

2016-02-23
Bohaterkę powieści poznajemy w kluczowym dla niej momencie życia. Patricia jest spełnioną, rozchwytywaną modelką, żyje od zlecenia do zlecenia. Kiedy wszystko wskazuje na to, iż właśnie to jest jej niebo na ziemi, wydarza się rzecz niespotykana.

Pieniądze to nie wszystko

2015-10-08
"Widok z nieba" to opowieść o modelce u szczytu sławy, która ma wszystko: sławę, pieniądze, rodzinę i kochającego męża. Od spotkania z nieznajomą kobietą i zadziwiających słów, że ktoś pragnie jej śmierci, wszystko się zmienia.

Piękno nie zawsze jest pięknem

2015-09-04
Clara Sanchez jak zawsze swoim kunsztem zachwyca czytelnika. Każde zdanie na swoim miejscu. Każda sytuacja dopracowana co do kropeczki. Ponieważ osobiście zawsze mam wysokie wymagania do każdej książki, to automatycznie do tej również, tym bardziej, że dostała tak ważną nagrodę. Kolejny raz lektura mnie nie zawiodła.

Wielki świat

2015-09-01
Zaciekawiła mnie informacja na okładce książki o wyróżnieniu, jakie zdobyła autorka za jej napisanie, największej hiszpańskiej nagrody literackiej Premio Planeta 2013. Książka debiutowała na rynku hiszpańskim w 2013 roku, a do polskich czytelników dotarła w tym roku. Warto po nią sięgnąć, aby samemu przekonać się, czy zasłużyła na tę prestiżową nagrodę.

Lepiej nie bujać w obłokach

2015-08-21
Patricia ma wszystko, czego dusza może zapragnąć - bogactwo, willę na przedmieściach, przystojnego męża i kochającą rodzinę. Dodatkowo jest modelką, której kariera dopiero co rozkwitła, więc nie może być nieszczęśliwa. Nie może, prawda? A jednak Patricia nie wierzy sama sobie mówiąc, jak wielkie szczęście ją w życiu spotkało.

Życie jak w Madrycie, ale czy aby na pewno?

2015-08-12
Kto z nas by nie chciał, by „wielkie" marzenia się spełniały: kwitnąca kariera, tysiące euro na koncie, podróże zagraniczne obejmujące cały świat i całkiem nienajgorsze życie osobiste z mężem wyglądającym jak model? Jakieś ręce w górze? Nie widzę. Tak, właśnie. Patricia też chciała, by jej marzenia się spełniały i, zupełnie odwrotnie niż to zazwyczaj bywa, książka startuje z wysokiego C jeśli chodzi o zadowolenie bohaterki z życia.

Jak daleko można się posunąć, żeby uszczęśliwić drugą osobę

2015-08-11
Wydaje się, że Patricia ma wszystko - jest cenioną i rozpoznawalną modelką, po pracy wraca do ukochanego męża i pięknego domu, czuje się usatysfakcjonowana swoim życiem i bardzo szczęśliwa. Pewnego dnia, w dosyć podejrzanych okolicznościach, dowiaduje się, że ktoś czyha na jej życie. Od tej pory kobiecie wciąż przytrafiają się dziwne i niecodzienne wypadki. Czy zrozumie, kto sprawia, że nie może już czuć się bezpiecznie? I czy znajdzie siłę do walki?

Poprawna jednak czegoś zabrakło...

2015-08-11
Patricia ma idealne życie. Jest piękna, pracuje jako modelka, dobrze zarabia, ma przystojnego męża. Pewnego dnia, lecąc samolotem spotyka Vivianę, kobietę, która doznaje wizji, że ktoś czyha na życie pięknej dziewczyny. Rzeczywiście, wiele rzeczy za tym przemawia.

Szczęście w nadmiarze szkodzi

2015-08-07
Jeśli posiadanie wielu dóbr materialnych można utożsamiać ze szczęściem, to Patricia uważała się za szczęśliwą. Miała wszystko - dom, mercedesa, pracę marzeń, dzięki której zwiedziła świat i kochającego męża, Eliasa - nieco zwichrowanego, niespełnionego artystę.

Powieść trochę o magii i trochę o życiu

2015-08-06
Okładka książki, mimo pięknego, charakterystycznego, czerwonego koloru, nie przypadła mi do gustu. Wykonana została z materiału, na którym widać wszystkie odciski palców (chociaż muszę przyznać, że jest wyjątkowo miły w dotyku).

Warto czasem zatrzymać się i spojrzeć w głąb siebie...

2015-08-06
"Widok z nieba" to pierwsza powieść Clary Sánchez, po którą sięgnęłam. Przyznaję się, iż z pewnym dystansem. Obawiałam się stereotypowego podejścia do świata modelingu, rozwlekłych opisów i peanów na cześć szczuplutkich sylwetek i niepowtarzalnej urody tychże...

Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe!

2015-08-06
Wierzycie w przeznaczenie, zabobony, znaki, amulety i tym podobne rzeczy? Patricia - główna bohaterka „Widoku z nieba" nie wierzyła do czasu, aż podczas feralnego lotu spotkała tajemniczą i nieco dziwną kobietę, która powiedziała jej, że ktoś życzy jej śmierci. Początkowo dziewczyna nie wzięła tych słów na serio myśląc, że pasażerka chce jedynie odwrócić jej uwagę od turbulencji. Z czasem poukładane życie Patricii burzy się jak domek z kart, a wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Takego finału nikt się nie spodziewa

2015-08-05
„Widok z nieba" to historia młodej modelki, która podczas podróży samolotem poznaje ekscentryczną kobietę, od której słyszy, że ktoś pragnie jej śmierci. Początkowo Patricia (modelka) kompletnie lekceważy tę wiadomość.

Gdy pęknie mydlana bańka

2015-08-05
Patricia ma wszystko o czym może marzyć młoda dziewczyna - sukces zawodowy, przystojnego męża, piękne mieszkanie. Jest szczęśliwa. Jest pięknie i beztrosko, aż nagle w czasie dramatycznego lotu Patricia słyszy od współtowarzyszki podróży - niezwykłej Viviany, że ktoś czyha na jej życie

Na letnie czytanie

2015-08-05
Młoda modelka Particia, która przez najbliższych traktowana jest jak bankomat, uważa że musi spełniać wszystkie oczekiwania bliskich i pieniędzmi zadowalać ich potrzeby. W pewnym momencie na jej drodze staje Viviana, ekscentryczna kobieta, która mówi jej o tym, że ktoś pragnie jej śmierci.

Niczego nie brakuje

2015-08-05
"Widok z nieba" to historia młodej modelki, która podczas podróży samolotem poznaje ekscentryczną kobietę, od której słyszy, że ktoś pragnie jej śmierci. Początkowo Patricia (modelka) kompletnie lekceważy tę wiadomość. Jednak pod wpływem wydarzeń, które nagle zaczynają się dziać w jej życiu, pragnie odnaleźć swoją towarzyszkę lotu i dowiedzieć się od niej czegoś więcej.

Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe!

2015-08-05
Wierzycie w przeznaczenie, zabobony, znaki, amulety i tym podobne rzeczy? Patricia - główna bohaterka „Widoku z nieba" nie wierzyła do czasu, aż podczas feralnego lotu spotkała tajemniczą i nieco dziwną kobietę, która powiedziała jej, że ktoś życzy jej śmierci. Początkowo dziewczyna nie wzięła tych słów na serio myśląc, że pasażerka chce jedynie odwrócić jej uwagę od turbulencji. Z czasem poukładane życie Patricii burzy się jednak jak domek z kart, a wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Powieść trochę o magii i trochę o życiu

2015-08-05
Przedstawiona w książce historia opisuje fragment życia jednej z modelek, która podczas lotu z New Delhi do Madrytu poznaje Vivianę. Spotkanie całkowicie zmienia dotychczasowy sposób bycia i myślenia głównej bohaterki, z rozdziału na rozdział staje się inną osobą, zaczyna dostrzegać to, czego nie dostrzegała wcześniej, jednocześnie próbując odgadnąć, kto pragnie jej śmierci.

Powieść warta nagrody

2015-07-28
Wszystko zaczęło się od powrotu samolotem do domu z New Delhi. Patricia siedziała na swoim miejscu, a za sąsiadkę miała ubraną na biało, troszkę za dużą kobietę, która, jak się później okazało, miała duży wpływ na życie bohaterki.

Pozorne szczęście

2015-07-28
„Pół roku temu nieznajoma kobieta powiedziała mi, że jest w moim życiu ktoś, kto pragnie, abym umarła" - tak zaczyna się powieść „Widok z nieba" Clary Sánchez. Nieznajoma kobieta, skierowała te słowa do Patricii, głównej bohaterki książki. Patricia jest modelką, która odnosi niesamowite sukcesy. Poza sukcesami w życiu zawodowym, odnosi je również w tym osobistym. Kochający mąż i rodzina, która bardzo wspiera Patricię. Wszystko wydaje się być poukładane i niemalże idealne.

Zakończenie może zaskakiwać

2015-07-27
Widok z Nieba" jest najnoszą powieścią Clary Sanchez, hiszpańskiej pisarki, która otrzymała za nią "największą hiszpańską nagrodę literacką", jaką jest nagroda Premio Planeta. Choć książka debiutowała na rynku hiszpańskim w 2013 roku, dotarła ona do polskich czytelników dopiero w tym roku. Warto było więc po nią sięgnąć, aby przekonać się, czy warto było czekać na nią przeszło dwa lata i czy zasłużyła na tę prestiżową nagrodę.

Jak modelka na wybiegu

2015-07-22
Clara Sánchez zabiera nas w podróż do krainy magicznej, fascynującej, a chyba śmiało można powiedzieć, że jednocześnie niebezpiecznej. Show biznes to poważna sprawa i tylko na pierwszy rzut oka można z niego czerpać same korzyści.

Niebo z widokiem na...

2015-07-17
Jest to bardzo interesująca opowieść o modelce Patricii, która w pewnym momencie swojego życia, będąc u szczytu kariery, zaczyna nagle doświadczać dziwnych zdarzeń. A pomyśleć, że zapalnikiem było spotkanej w samolocie Vivianny, która powiedziała naszej bohaterce, że ktoś jej życzy śmierci.

Cena sukcesu

2015-07-17
Gdy otrzymałam propozycję zrecenzowania najnowszej powieści Clary Sanchez byłam niezmiernie szczęśliwa i podniecona. Zastanawiałam się, czym uraczy czytelnika autorka bestsellerowej ,,Skradzionej". Mój entuzjazm podsycał fakt, iż ,,Widok z nieba" otrzymał hiszpańską prestiżową nagrodę literacką Premio Planeta. Moje oczekiwania były zatem ogromne, ale czy powieść zasługiwała na zachwyt?

Należy być wiernym sobie

2015-07-10
Jak mantrę słyszymy, że każdy sukces ma swoją cenę. Ludzi, którym szybko i spektakularnie udało się zrobić zawrotną karierę, odmalowujemy w ciemnych barwach czekając na ich potknięcia, konsekwencje ich wyborów. Zupełnie jakbyśmy zapomnieli, że to przecież ludzie tacy jak my, którzy przy odrobinie szczęścia mogą żyć po swojemu i spełniać swoje marzenia.

Życie jak w bajce, nie zawsze musi być bajką...

2015-07-10
Czy kobieta posiadająca bogactwo, zdrowie, urodę, miłość i młodość może potrzebować czegoś więcej? Czy ma prawo być nieszczęśliwa?

Droga do prawdy

2015-07-10
Powieść Clary Sánchez „Widok z nieba" opowiada historię Patricii, modelki, która ma z pozoru idealne życie. Mąż artysta, kochająca rodzina, praca marzeń i wszystko, czego mogłaby sobie wymarzyć. Lot, w trakcie którego poznaje Vivianę, zmienia jej sposób myślenia.

O widokach z nieba i bolesnym upadku na ziemię

2015-07-10
„Widok z nieba" opowiada o hiszpańskiej modelce, wiodącej życie o jakim marzą nastolatki na całym świecie. Sława, podróże, luksusowe ubrania i dodatki, wspaniała willa na obrzeżach miasta i kochający mąż. Patricia ma wszystko i doskonale zdaje sobie z tego sprawę, podkreślając zawsze, jak bardzo jest szczęśliwa. Nie narzeka, nie analizuje niepotrzebnie zachowania najbliższych jej ludzi, nie martwi się ani przeszłością, ani przyszłością. Po prostu dziecko szczęścia.

Prawda o szczęściu

2015-07-10
Widok z nieba to historia pełna magii - złej magii, której podstawą jest destrukcyjna zazdrość i zawiść. Patricia ma wszystko, o czym może marzyć przeciętny zjadacz chleba - zniewalającą urodę, wyjątkowo dobrze płatną pracę, przestronny, urządzony ze smakiem dom, bajecznie przystojnego męża, rodzinę i znajomych, którzy zdają się ją bezgranicznie uwielbiać.

Pieniądze szczęścia nie dają...

2015-07-07
Znanej modelce zaczynają przytrafiać się dziwne wypadki... W samolocie poznaję kobietę, która mówi, że ktoś pragnie jej śmierci. I chociaż na początku w to nie wierzy, z czasem zaczyna nabierać podejrzeć, że jej nowa znajoma ma rację. Ale kto miałby wystarczającą siłę woli, żeby spowodować nieszczęścia, która jej dotykają? Bohaterka musi wnikliwie przeanalizować swoje związki w życiu.

Nie wszystko złoto, co się świeci

2015-07-07
Nie lubię modelek, to fakt. Kojarzą mi się z zagłodzonymi pannicami, śpiącymi na górach pieniędzy, które nie potrafią docenić, jak im się w życiu poszczęściło. Jednak Patricię - główną bohaterkę "Widoku z nieba" polubiłam od pierwszych stron lektury. Dlaczego? Ponieważ nie snuła wielostronicowej opowieści o swoim wspaniałym życiu.

Kusząca i pobudzająca zmysły

2015-07-07
Powieść Clary Sánchez ma coś w sobie to coś. Historia modelki, która pieniędzmi kupuje wszystko, a konkretnie spokój, nie zważając na uczucia najbliższych. Tłem jest bogactwo, elegancja, piękno. Są też emocje, a także, co ważne, zaskakujące zwroty akcji.

Modelki wcale nie wiodą życia usłanego różami

2015-07-07
Ile razy zastanawialiśmy się, jak wygląda życie modelek, aktorek, świat show biznesu od środka? Na pewno nie sposób tego zliczyć. Małe dziewczynki chcą być sławne, spoglądać na siebie z okładek kolorowych magazynów, bannerów, plakatów, w spotach telewizyjnych. W takiej chwili mała dziewczynka nie zastanawia się, jak wygląda prawdziwe życie gwiazd.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.