Wybrani - C.J. Daugherty | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-03-06

ISBN: 978-83-7515-220-3
EAN: 9788375152203
Tytuł oryginalny: Night School
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136 x 205
Cena detaliczna: 34,90 zł
Tłumaczenie: Martyna Bielik

24,43 zł

Produkt niedostępny

23,73 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką


Opis

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Wybrani to pierwsza część bestsellerowej sagi. Książka jest skazana na sukces, przepis na niego doskonale zna brytyjska redaktorka „Wybranych”, która odkryła również Stephenie Meyer (autorkę kultowego „Zmierzchu”). Dotychczas prawa do wydania „Wybranych” zostały sprzedane do 18 krajów.

Zasmakuj w klimacie Nocnej Szkoły! Nie przegap premiery kubka! Zapisz się na "Powiadom mnie" już dzisiaj!

”Wybranych”, pierwszą część bestsellerowej sagi, poleca Ewelina Lisowska.

Dołącz do Wybranych i przekonaj się, komu zaufać, gdy wszyscy wokół kłamią.

Inni klienci sprawdzali również

9,90 zł 15,75 zł (-37%) - najniższa cena 34,99 zł (-71%) - cena detaliczna

9,90 zł 15,75 zł (-37%) - najniższa cena 34,99 zł (-71%) - cena detaliczna

Inne książki z tej kategorii

Po drugiej stronie kartki - Jodi Picoult | mała okładka
-26 %

Po drugiej stronie kartki

Jodi Picoult

7.2 / 10 (406 ocen)

28,27 zł 28,27 zł - najniższa cena 38,00 zł - cena detaliczna

Wyklęta - Joss Stirling | mała okładka
-15 %

Wyklęta

Joss Stirling

7.7 / 10 (274 ocen)

27,11 zł 27,11 zł - najniższa cena 32,00 zł - cena detaliczna

20,54 zł 20,54 zł - najniższa cena 29,90 zł - cena detaliczna

Prawda o kłamstwach  - Tracy Darnton | mała okładka
-43 %

Prawda o kłamstwach

Tracy Darnton

6.6 / 10 (89 ocen)

16,99 zł 16,99 zł - najniższa cena 29,99 zł - cena detaliczna

Cedyno. Wysłannicy. Tom 3 - Melissa Darwood | mała okładka
-41 %

Cedyno. Wysłannicy. Tom 3

Melissa Darwood

7.6 / 10 (153 ocen)

20,63 zł 20,63 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna

24,33 zł 24,33 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna

27,53 zł 27,53 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

24,89 zł 24,89 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna

34,99 zł 33,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

Żywoty świętych
 - Leigh Bardugo | mała okładka
-31 %

Żywoty świętych

Leigh Bardugo

6.8 / 10 (344 ocen)

26,91 zł 26,91 zł - najniższa cena 39,00 zł - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka, dla której zarywa się noce!

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2015-01-12
"Wybranych" kupiłem z nudów na wycieczce szkolnej, w Pasażu Grunwaldzkim. Mnie takie sklepy nie ciągną, więc kupiłem poleconą przez kilka osób książkę i zacząłem ją czytać już w galerii. No i nie żałuję. Miałem przez książkę kłopoty w szkole, bo albo spałem na lekcji, bo zarywałem noce dla tej książki, albo czytałem na lekcji!

Książka, którą warto przeczytać

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-08-05
Na samym początku przyznam się, że dosyć długo zbierałam się, aby przeczytać tą książkę, ale w końcu ją kupiłam i przeczytałam „od deski do deski" w jedną noc. Każde słowo wciągało coraz bardziej, aż w końcu zatopiłam się w niej kompletnie. Historia bohaterki w połączeniu z jej odczuciami oraz przemyśleniami tworzą idealną i ciekawą całość. Motyw przygody w szkole z internatem jest czymś co uwielbiam. Oczywiście są jeszcze Sylvain i Carter. Kocham romanse zawarte w książce. Książkę oraz całą serię polecam osobom, którzy lubią książki przygodowe, ale również ludziom czytającym romanse.

"Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają."

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-10
Nowa szkoła i pierwszy dzień nauki to bardzo stresujące przeżycia. Nigdy nie wiadomo, jak zostanie się odebranym przez rówieśników, jakie zasady i przyzwyczajenia panują wśród pedagogów i jak odnaleźć się w nowym miejscu. Potrzeba czasu na to, by się zaaklimatyzować, poznać nowych ludzi i przystosować do świeżego otoczenia. Jeszcze trudniej mają osoby mieszkające w internacie - cały swój dzień spędza się w tym samym budynku i wśród tych samych osób, bez możliwości szybkiego powrotu do domu, i zaszycia się w swoich czterech ścianach. Po jakimś czasie można się jednak przyzwyczaić i polubić nowy tryb życia.

Rewelacja!

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-10
Książka C.J DAUGHERTY pt''Wybrani'' jest rewelacyjna.

Akademia Cimmeria

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-10
"Wybrani" to kolejna hucznie promowana książka, która została wydana nakładem Wydawnictwa Otwarte. Nie jest żadną tajemnicą to, że ich książki, zwłaszcza te sygnowanie jako Moondrive, idealnie się wpasowują w moją tematykę. Wiedziałam, że prędzej czy później ta książka trafi w moje ręce. Po zakończeniu Delirium musiałam po prostu ruszyć z kolejną serią. Wybór był oczywisty. Nie miałam najmniejszych wątpliwości, że "Wybrani" są dla mnie stworzeni.

Prawo do kłamstwa

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-10
Szkoła o podwójnej działalności, z tajemnicami i podejrzaną, wiekową przeszłością.
Elitarna, choć trudno przypadkowo trafić w jej progi. Utrzymywana w sekrecie, bo kilka rzeczy trudno byłoby wyjaśnić. Taka właśnie jest Akademia Cimmeria w pierwszym tomie trylogii "Nocna Szkoła".

Historia, która porywa w swój świat

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-10
Ewelina Lisowska o książce "Wybrani" napisała "To nie jest książka! To czarna dziura!..." i niestety muszę się zgodzić z tymi słowami. "Wybrani" to pierwsza część sagi, która porwała mnie do swojego świata i nie chciała wypuścić.

Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają.

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-10
AlysonSheridan jeszcze kilka lat temu prowadziła spokojne życie londyńskiej nastolatki. Wszystko uległo zmianie, gdy jej najlepszy przyjaciel, będący jednocześnie oddanym starszym bratem, zaginął. Motywy jego ucieczki pozostały dla niej niejasne i, mimo upływu czasu, nadal nie może odgadnąć, czym kierował się przy podjęciu tak poważnej decyzji.

Szkolna tajemnica

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-09
Po trzecim już w ciągu roku aresztowaniu, rodzice Allie tracą cierpliwość i postanawiają wysłać ją do szkoły z internatem, w której ma pogodzić się ze stratą ukochanego brata oraz powrócić do dawnego życia. Na początku Alyson się buntuje i próbuje ich odwieść od tego pomysłu, ale kiedy w końcu staje pod murami szkoły, przekonuje się, że nie ma już odwrotu. Okazuje się jednak, że w Cimmerii jest zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażała i bardzo szybko się aklimatyzuje. Znajduje przyjaciółkę i od samego początku zaczyna okazywać jej zainteresowanie przystojny Sylvain, ale także Carter, przed którym wszyscy ją ostrzegają. W szkole zaczyna dziać się coś dziwnego, skrywa ona jakąś tajemnicę, którą wszyscy przed Allie ukrywają. Czy uda jej się ją odkryć? Czy to ma jakiś związek z nią i z jej rodziną? Prawda może zmienić całe jej życie.

Ukryta prawda

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-09
Kto nie chciałby być wybranym, tym któremu dane jest doświadczyć lub poznać to co dla innych jest poza zasięgiem? Przywilej, dający korzystne uprawnienia czy obowiązek, z jakim wiąże się odpowiedzialność nie tylko za siebie? To co niedostępne dla wszystkich kusi tych, pozostających poza sekretnym kręgiem. Nawet cień tajemnicy bądź zagadki wyzwala w ludziach chęć poznania tego co nieznane, zapłacić za to można wysoką cenę, czasem wyższą niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Jednak ryzyko poznania tego co dane jest jedynie wybranym kusi, pytanie tylko czy warto wejść w grę, bez znajomości zasad?

Wybrani by rządzić

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-09
„To twoja piechota. Ma najmniejsze możliwości poruszania się i jest najsłabsza, ale ponieważ piony są gotowe poświęcić życie dla lepszych od siebie, bez nich nie wygrasz." AllieSheridan była kiedyś idealną córką i wzorową uczennicą, jednak wszystko się zmieniło, gdy jej brat Christopher ich opuścił. Od tego czasu zaczęła sprawiać problemy.

Poświęcenie

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2014-04-07
Gdy wróg jest blisko, gdy czyha tuż za rogiem, gdy wkracza w twoje życie z butami bez żadnego ostrzeżenia... to zdecydowanie czas na zastanowienie się, czy to wszystko ma sens. Czy nie lepiej się poddać, złożyć broń i zapomnieć, że w ogóle brało się udział w działaniach zagrażających nie tylko naszemu życiu, ale i egzystencji naszych bliskich. Wystarczy jednak tylko chwila oddechu i jeden rzut oka na otoczenie, by odzyskać pewność, że warto wziąć się w garść, zagryźć zęby i stanąć na polu bitwy. Choćby szanse na wygraną były znikome, choćby miała polać się krew... nawet, gdyby wszyscy mieli zginąć... to nie można zapomnieć o wyznawanych wartościach. Coś musi się liczyć.

Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają.

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2013-06-19
Nowa szkoła i pierwszy dzień nauki to bardzo stresujące przeżycia. Nigdy nie wiadomo, jak zostanie się odebranym przez rówieśników, jakie zasady i przyzwyczajenia panują wśród pedagogów i jak odnaleźć się w nowym miejscu. Potrzeba czasu na to, by się zaaklimatyzować, poznać nowych ludzi i przystosować do świeżego otoczenia. Jeszcze trudniej mają osoby mieszkające w internacie - cały dzień spędza się w tym samym budynku i wśród tych samych osób, bez możliwości szybkiego powrotu do domu i zaszycia się w czterech ścianach. Po jakimś czasie można się jednak przyzwyczaić i polubić nowy tryb życia. Jednak co, jeśli okazuje się, że szkole grozi niebezpieczeństwo? Kiedy już człowiek zaprzyjaźni się z kilkoma osobami, zaakceptuje wszelkie niedogodności szkoły i naprawdę ją polubi, często pojawiają się niechciane problemy. Czy warto z nimi walczyć i narażać własne życie dla dobra innych?

Akademia Cimmeria

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2013-04-29
"Wybrani" to kolejna hucznie promowana książka, która została wydana nakładem Wydawnictwa Otwarte. Nie jest żadną tajemnicą to, że ich książki, zwłaszcza te sygnowanie jako Moondrive, idealnie się wpasowują w moją tematykę. Wiedziałam, że prędzej czy później ta książka trafi w moje ręce. Po zakończeniu „Delirium" musiałam po prostu ruszyć z kolejną serią. Wybór był oczywisty. Nie miałam najmniejszych wątpliwości, że "Wybrani" są dla mnie stworzeni.

Prawo do kłamstwa

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2013-04-04
Szkoła o podwójnej działalności, z tajemnicami i podejrzaną, wiekową przeszłością. Elitarna, choć trudno przypadkowo trafić w jej progi. Utrzymywana w sekrecie, bo kilka rzeczy trudno byłoby wyjaśnić. Taka właśnie jest Akademia Cimmeria w pierwszym tomie trylogii "Nocna Szkoła".

Historia, która porywa w swój świat

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2013-04-03
Ewelina Lisowska o książce "Wybrani" napisała "To nie jest książka! To czarna dziura!..." i niestety muszę się zgodzić z tymi słowami. "Wybrani" to pierwsza część sagi, która porwała mnie do swojego świata i nie chciała wypuścić.

Nie wszystko jest tym, na co wygląda

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2013-03-22
Alyson Sheridan jeszcze kilka lat temu prowadziła spokojne życie londyńskiej nastolatki. Wszystko uległo zmianie, gdy jej najlepszy przyjaciel, będący jednocześnie oddanym starszym bratem, zaginął. Motywy jego ucieczki pozostały dla niej niejasne i mimo upływu czasu, nadal nie może odgadnąć, czym kierował się przy podjęciu tak poważnej decyzji. Po tym zdarzeniu dziewczyna zaczęła odpychać od siebie każdego, kto chciał jej pomóc lub choćby posiedzieć z nią w ciszy, gdy wokół działo się tak wiele. Zamknęła się w sobie i zmieniła nie tylko swój wygląd, ale i charakter. Z uprzejmej uczennicy stała się opryskliwym wandalem, spędzającym wolny czas na stwarzaniu obraźliwych napisów - nawet na murach własnej szkoły. Nie dbała o to, o kim lub o czym powstanie jej kolejne graffiti; najważniejsze było to, aby odegrać się na wszystkich za to, jaki spotkał ją los.

Klimat, który urzeka

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2013-03-12
Po trzecim już w ciągu roku aresztowaniu, rodzice Allie tracą cierpliwość i postanawiają wysłać ją do szkoły z internatem, w której ma pogodzić się ze stratą ukochanego brata oraz powrócić do dawnego życia. Na początku Alyson się buntuje i próbuje ich odwieść od tego pomysłu, ale kiedy w końcu staje pod murami szkoły, przekonuje się, że nie ma już odwrotu. Okazuje się jednak, że w Cimmerii jest zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażała i bardzo szybko się aklimatyzuje. Znajduje przyjaciółkę i od samego początku zaczyna okazywać jej zainteresowanie przystojny Sylvain, ale także Carter, przed którym wszyscy ją ostrzegają. W szkole zaczyna dziać się coś dziwnego, skrywa ona jakąś tajemnicę, którą wszyscy przed Allie ukrywają. Czy uda jej się ją odkryć? Czy to ma jakiś związek z nią i z jej rodziną? Prawda może zmienić całe jej życie.

Ukryta prawda

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2013-03-12
Kto nie chciałby być wybranym, tym któremu dane jest doświadczyć lub poznać to, co dla innych jest poza zasięgiem? Przywilej, dający korzystne uprawnienia czy obowiązek, z jakim wiąże się odpowiedzialność nie tylko za siebie? To co niedostępne dla wszystkich kusi tych, pozostających poza sekretnym kręgiem. Nawet cień tajemnicy bądź zagadki wyzwala w ludziach chęć poznania tego co nieznane, zapłacić za to można wysoką cenę, czasem wyższą niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Jednak ryzyko poznania tego, co dane jest jedynie wybranym, kusi, pytanie tylko czy warto wejść w grę, bez znajomości zasad?

Wybrani, by rządzić

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2013-03-12
Allie Sheridan była kiedyś idealną córką i wzorową uczennicą, jednak wszystko się zmieniło, gdy jej brat Christopher ich opuścił. Od tego czasu zaczęła sprawiać problemy. Przez ciągłe aresztowania, wciąż zmieniała szkoły, aż w końcu jej rodzice nie wytrzymali. W czasie wakacji Allie, decyzją rodziców, została wysłana do szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie przypominała żadnej innej placówki, w której była wcześniej dziewczyna. Niezwykle młodzi i sympatyczni nauczyciele, do których uczniowie zwracali się po imionach, szkoła zaopatrująca uczniów w piękne suknie balowe oraz zakaz używania przedmiotów z XXI wieku.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem