Wyznania zakonnicy - Emmanuelle  Soeur   | okładka
Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-10-19

ISBN: 978-83-240-1250-3
EAN: 9788324012503
Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski
Tytuł oryginalny: Confessions d'une religieuse
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Znak
Format: 144x205
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka

39,90 zł 28,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Szczere wyznania „Matki Teresy Kairu” Wyznania zakonnicy to książka, która mogła ukazać się dopiero po śmierci niezwykle popularnej siostry Emmanuelle. Szokująco szczera, momentami wstrząsająca, ale również pouczająca i piękna spowiedź była spisywana przez ostatnich trzydzieści lat życia siostry.Siostra Emmanuelle w Wyznaniach... odtwarza swoje wyjątkowo burzliwe życie, nie kryjąc żadnych trosk, słabości ani najbardziej intymnych walk wewnętrznych. W czasach, gdy zakonnice głęboko brały sobie do serca śluby posłuszeństwa, ona łamała wszystkie zakonne schematy: potrafiła zakląć, kiedy była taka potrzeba i porządnie kłóciła się z przełożonymi.
Zbuntowana i żywiołowa, zaskakiwała wszystkich szalonymi pomysłami i uporem w dążeniu do ich realizacji. Miała 62 lata, gdy spełniło się jej największe marzenie: opuściła mury klasztoru i zamieszkała wśród ubogich na przedmieściach Kairu, w miejscu, do którego nie miała odwagi zaglądać policja. „Wyobraźcie sobie uliczkę tak zawaloną śmieciami, że nie ma gdzie postawić nogi, mieszkania w starych, podziurawionych kontenerach, czarne świnie, dzikie psy, wielkie i tłuste szczury, roje much i w samym środku tego śmietniska stado dzieci (...)”. To miejsce stało się jej domem. Zbudowała tam klinikę położniczą, przytułek dla starców a nawet fabrykę kompostu. Wyznania... siostry Emmanuelle to fascynująca podróż przez życie niezwykłej stulatki, która nieustannie zmagała się ze swoimi słabościami, a jednocześnie poświęciła siebie w służbie innym. 
      Świadkowie: niepokorni, uparci, święci!Znamy ich dzieła, teraz możemy poznać ich życie.  Dotychczas w serii Świadkowie ukazała się: Matka Teresa z Kalkuty, „Pójdź, bądź moim światłem”. Prywatne pisma ”Świętej z Kalkuty”  Wkrótce:Paweł Zuchniewicz, Jan Paweł II, „Będę szedł naprzód” Shirley du Boulay, Marianne Rankin, Okno nadziei. Cicely Saunders - założycielka ruchu hospicyjnegoBinka Le Breton, Najwspanialszy dar. Pełne odwagi życie i męczeństwo siostry Dorothy StangJim Forest, Będziemy sądzeni z miłości. Biografia Dorothy Day

Inni klienci sprawdzali również

42,90 zł

31,32 zł

39,90 zł

28,99 zł

Niespokojne niebo - Charlotte Link | mała okładka
-32 %

Niespokojne niebo

Charlotte Link

7.6 / 10 (337 ocen)

44,99 zł

30,59 zł

49,99 zł

24,99 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Barwne świadectwo niezwykłej zakonnicy

2009-11-04
W księgarniach sa już "Wyznania" siostry Emmanuelle, budujący dowód na aktualność charyzmatu miłosierdzia.
Właśnie dziś mija rok od śmierci 99-letniej Madeleine Cinquin, znanej lepiej jako siostra Emmanuelle, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Syjonu, sławnej z działalności charytatywnej w Egipcie. O swoim niezwykłym życiu opowiedziała nam sama w spisywanych przez trzydzieści lat "Wyznaniach zakonnicy", które trafiły właśnie do polskich księgarń.

Opowieść o walce ze słabościami

2010-03-11
Nakładem wydawnictwa „Znak" ukazała się autobiografia powszechnie znanej na Zachodzie siostry Emmanuelle - nazywanej Matką Teresą Kairu, pt. „Wyznania zakonnicy". Wbrew pozorom nie jest to kolejne łzawe opowiadanie o sielskim życiu w zakonie, ale pełna energii i wręcz naturalistyczna powieść o walce ze swoimi słabościami.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.