Za podszeptem diabła - Karin Fossum  | okładka
Znak

Za podszeptem diabła Karin Fossum

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-03-23

ISBN: 978-83-240-1160-5
EAN: 9788324011605
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Tytuł oryginalny: Djevelen holder lyset
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak
Format: 136x205
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Anna Topczewska

29,90 zł 20,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

To powieść o tym, jak rodzi się szaleństwo. Osiemnastoletni Andreas leży połamany w piwnicy Irmy Funder. Jak się tam znalazł? Dlaczego nie pomoże mu jego przyjaciel Zipp, choć tylko on wie, gdzie zaginął kolega? I kim jest Irma Funder? Cóż, na pozór zwykła starsza pani z sąsiedztwa: pracowita, schludna, zupełnie normalna... Ale jak wiemy - pozory mylą.
Czy policja odnajdzie Andreasa, czy chłopak przeżyje? Inspektor Sejer będzie musiał stawić czoła zmowie milczenia, panującej w małym norweskim miasteczku.Fossum bezlitośnie obnaża mechanizmy strachu, samotności i ukrytej nienawiści do świata. Za podszeptem diabła to thriller psychologiczny najwyższych lotów, którego zazdrościć mogą norweskiej królowej kryminału Stephen King i Henning Mankell. Aż strach pomyśleć, co siedzi w głowach naszych sąsiadów! 
 Patronat

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Intrygująca mroczna historia

2010-12-10
"Czytanie pożera kilka sekund twojego życia, niby małe zwierzątko, strosząc kosmate litery, ostrymi ząbkami odcina ci dostęp do następnej minuty. Nigdy jej nie odzyskasz" - tą myślą Tora Ulvena rozpoczęła swoją czwartą powieść niekwestionowana norweska królowa kryminału - Karin Fossum. Zapewne nieprzypadkowo, przeczuwając, że czytelnicy z całego świata z entuzjazmem przyjmą kolejną część przygód duetu śledczych Skarre i Sejera, i z całą pewnością nie będą żałowali minut które bezpowrotnie przeminą podczas czytania „Za podszeptem diabła".

Brak zrozumienia prowadzi do tragedii

2009-05-14
Kryminał to nie jest gatunek, który lubię, ale czasem robię wyjątek. I tak było w przypadku Karin Fossum, nie pierwszy zresztą raz. Książki Karin Fossum to swego rodzaju studium psychologiczne, czasami przypominające akta pacjentów zakładów psychiatrycznych.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.