Za wodza i naród - Erwin Bartmann | okładka
Replika

Za wodza i naród Erwin Bartmann

Broszurowa ze skrzydełkami

Pierwsze wydanie: 2016-04-04

ISBN: 978-83-7674-498-8
EAN: 9788376744988
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Replika
Format: 145x205mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Piotr Hermanowski
Rok wydania: 2016

39,90 zł 25,92 zł

Produkt niedostępny

Opis

Przetrwać samemu czy wypełnić złożoną SS przysięgę wierności aż po grób?

Erwin Bartmann, jak wielu berlińskich uczniaków, uległ duchowi czasów oraz czarowi rozsiewanemu przez idee narodowego socjalizmu. Przekonany o tym, że wzrasta w najlepszym z państw świata, marzył o wstąpieniu w szeregi elitarnej formacji Waffen SS „Leibstandarte SS Adolf Hitler”. Dlatego zgłosił się do niej na ochotnika.
Po przybyciu na Front Wschodni, dołączył do oddziału łączności. Wkrótce odkrył jak dalece rzeczywistość odstaje od rozpowszechnionego mitu. Przetrwanie okazało się kwestią szczęścia, które opuściło go podczas bitwy na Łuku Kurskim. Ranny trafił do szpitala pod Berlinem, by w ostatniej fazie wojny wylądować na obronnej rubieży niedaleko linii Odry.

Od Frontu Wschodniego po zdruzgotany bombami Berlin zamieszkały w większości przez starców i zepsute samotne kobiety ‒ szczere wspomnienia Bartmanna prezentują w wyjątkowej i niekiedy zaskakującej perspektywie życie młodego ochotnika dywizji

„Leibstandarte SS Adolf Hitler”To bardzo wartościowy pamiętnik. Ukazuje zarówno prawdziwe oblicze walk toczonych na Froncie Wschodnim, a także zmianę zachodzącą w postawie autora w stosunku do nazistowskiego reżymu i do szans na ostateczne zwycięstwo.

portal History of War

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.