Zły król - Holly Black | okładka
Jaguar

Zły król Holly Black

Broszurowa ze skrzydełkami

Pierwsze wydanie: 2019-02-27

ISBN: 978-83-768-6764-9
EAN: 9788376867649
Tytuł oryginalny: The Wicked King
Liczba stron: 392
Format: 145x215mm
Cena katalogowa: 37,90 zł
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

37,90 zł 22,85 zł

Oszczędzasz 15,05 zł
-40 %
Zamówienie wyślemy 2021-03-03 Książki za 3,90 zł

Opis

Ziemia kryje szczątki tych, którzy musieli odejść, ale to dopiero początek....
Najpierw bestialski mord, potem krwawa rzeź królewskiej rodziny i nieoczekiwana koronacja – ale tak, to był dopiero początek.

Niemało trzeba sił, by zadawać cios za ciosem i nigdy nie poddawać się znużeniu. O tak, to pierwsza i najważniejsza lekcja: musisz być silna.
Gdy wyszło na jaw, że w żyłach Dęba płynie królewska krew, na Jude spoczęło brzemię odpowiedzialności za to, żeby jej braciszek po prostu dożył dnia, w którym będzie mógł przywdziać na swoje skronie koronę.
Tymczasem na tronie elfów zasiada zły król, Cardan, a Jude przybiera niewdzięczną rolę szarej eminencji. Nie dość, że w świecie opętanych żądzą władzy magicznych istot wciąż zmieniają się sojusze i układy, to niełatwo jest zapanować nad kapryśnym władcą. Cardan nie zaniedbuje żadnej okazji, by sponiewierać i upokorzyć Jude, choć wcale nie słabnie jego deliryczna fascynacja dziewczyną.
Gdy staje się aż nazbyt jasne, że za sprawą knowań kogoś z bliskiego otoczenia śmiertelne niebezpieczeństwo zagraża wszystkim, których Jude darzy miłością, nadchodzi pora, by zdemaskować zdradę, a przy tym przecież trzeba jakoś sobie radzić z mieszanymi i bardzo żywymi uczuciami, które w niej budzi Cardan – ongiś zepsute książątko, teraz król – król, nad którym należy panować, bo stawką jest utrzymanie się kruchej lecz zdeterminowanej ludzkiej istoty przy władzy (i przy życiu) w czarodziejskim świecie.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Spotkanie z Holly Black

Strona autorki w serwisie Facebook

Promocja książki w serwisie Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Super!

2019-03-04
Książka jest fantastyczna, Holly Black oczarowała mnie już po lekturze Okrutnego księcia, tą książką tylko udowadania, ze jest wspaniałą pisarką i zasłużenie tak uwielbianą na całym świecie. Jest zachwycona obiema pozycjami i nie mogę doczekać się kolejnej!

"Zły król"

2019-03-04

Jeżeli ktoś nie czytał wcześniej Okrutnego księcia, a chciałby się wciągnąć w magiczny świat elfów, walki o władzę i intryg to może lepiej niech poczeka do 2020 roku, bo dopiero wtedy będzie mieć miejsce premiera trzciej książaki autorstwa Holly Black. Ja po błyskawicznie skończonej lekturze Złego króla czuję okropnego książkowego kaca, mam ochotę zaszyć się w dziurze i wyjść jak będzie premiera kolejego tomu, po tak fenomenalnej lekturze, czlowiek zwyczajnie nie wie co ma z sobą zrobić. Mnie świat wykreowany przez Holly Black tak oczarował, bohaterowie zachwycili, że oczuwam olbrzymie przygnębienie, że tak długo autorka każe czekać na kontynuwację.

Jestem pewna, ze czytelnikom Okrutnego księcia książki nie trzeba polecać, autorka wykonała kawał świetnej pracy, dzięki swojej wyobraźni, umiejętnościom i pasji, jaką na pewno jest dla nie pisanie, zjednała sobie fanów na całym świecie. 

Genialna

2019-03-04

Nie sądziłam, że jakakolwiek książka będzie w stanie tak mną wstrząsnąć i to niejednokrotnie poczas całej lektury. Jestem w szoku, jak autorce udało się to wszystko wymyślić. Cały wykreowany przez nią świat jest wręcz niesamowity, bohaterowie fantastycznie napisani, genialnie pzremyślana fabuła i wiele wciągających wątków, ta książka jest jeszcze lepsza niż poprzednia i kompletnie nie wiem czego mam się spodziewać po trzeciej, a ta wyjdzie dopiero za ponad rok!

Zły król podobał mi sie na pewno bardziej, głównie z uwagi na więcej wątków politycznych, a i sami bohaterowi byli bardziej dojrzali, dzięki temu wydaje mi sie, że fabuła też dużo zyskała, a calą hstorię się poprostu pochłania, bo własnie taka jest ta książka, zaczynasz czytać i nie możesz się już od niej oderwać, a po skończonej lekturze odczuwasz oropny smutek, że to już koniec i znusz musiz czekać tyle czasu na więcej. 

Kolejna świetna książka

2019-03-04
Po lekturze pierwszej części, czyli "Okrutnego księcia" nie mogłam się doczekać kontynuacji, a jednocześnie, zawsze jest obawa, że druga część nie sprosta wymaganiom i nie będzie równie dobra co pierwsza część. Tu jednak Holly Black nie zawodzi, nie czuję, żeby "Zły król" był w jakimkolwiek sensie gorszą książką od "Okrutnego księcia". Dlatego jeżeli ktoś tak jak ja zafascynował się światem wykreowanym w pierwszej części, będzie równie zachwycony, tym co autorka serwuje nam w kontynuacji. Fantastyczna opowieść, bohaterowie, akcja, polecam!

Zły król

2019-02-26

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.