Życie i czasy Michaela K. - John Maxwell Coetzee  | okładka
Znak

Życie i czasy Michaela K. John Maxwell Coetzee

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2010-04-06

ISBN: 978-83-240-1334-0
EAN: 9788324013340
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Znak
Format: 124x195
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Konikowska

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Powieść, za którą J.M. Coetzee otrzymał pierwszą Nagrodę Bookera

W RPA trwa wojna domowa. Płoną miasta, kraj patrolują uzbrojone konwoje, wojskowe posterunki pilnują dróg. Michael K., prosty, wycofany ogrodnik, usiłuje przetrwać w rozpadającej się rzeczywistości. Wraz ze schorowaną matką opuszcza miasto i rusza na farmę zapamiętaną z dzieciństwa. Wkrótce jego podróż staje się poszukiwaniem punktów odniesienia w ogarniętym chaosem kraju.

Życie i czasy Michaela K. to historia o poszukiwaniu wolności i niewinności w świecie upadku. Na bezdusznym lądzie, w czasach trwogi i pogardy, Michael, dojrzewając do własnej świadomości, zadaje światu proste pytania oparte na kilku podstawowych zasadach.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Cóż mam do roboty - tylko żyć"

2010-07-02
Odkładam Vanity Fair, na ostatniej stronie dwanaście zdjęć dzieci z kontynentu afrykańskiego z zajęczą wargą i prośbą o pieniądze na operację. Otwieram leżącą przede mną książkę i czytam o chłopcu, który rodzi się z zajęczą wargą i nikt nie prosi o pieniądze na jego operację. Ale mimo to Michel K. bohater powieści Coetzeego staje się obiektem dobroczynności.

Odnajdywanie siebie

2010-05-04
Trudno nadążyć za noblistami. Co rok nowe nazwisko, często niewiele mówiące nawet ludziom z szeroko pojętej branży literaturoznawczej, szczątkowo obecne lub w ogóle nieznane na polskim rynku literackim. Budzi chwilowe zainteresowanie, zwykle niewykraczające poza lekturę nagrodzonej powieści, w mediach przez parę dni słychać nazwisko i kilka chwytliwych ciekawostek. O tym, że szkoda poznawać noblistów w sposób tak powierzchowny, przekonuje lektura wydanego niedawno „Życia i czasów Michaela K." Johna Maxwella Coetzee'ego.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.