Chris Wallace

CHRIS WALLACE – urodził się 12 października 1947 roku w Chicago. Jest znanym amerykańskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Często porównuje się go do jego ojca, Mike’a Wallace’a, który również wykonywał ten zawód. Chris Wallace jest absolwentem Harvardu. Po ukończeniu studiów zaczął pracę jako reporter „The Boston Globe”. Później związał się między innymi ze stacją NBC. Od 2003 roku pracuje w Fox News, gdzie prowadzi popularny program poranny „Fox News Sunday”. Przeprowadzał wywiady z takimi potężnymi politykami, jak choćby Barack Obama, Donald Trump czy też Vladimir Putin.

Chris Wallace – nagrody i wyróżnienia


Chris Wallace w 2018 roku został uznany za jednego z najbardziej godnych zaufania prezenterów wiadomości w Ameryce. Dwa lata wcześniej zasłynął dzięki debacie prezydenckiej między Donaldem Trumpem a Hilary Clinton. Wallace był chwalony przez obie strony za sposób, w jaki ją poprowadził. W 2020 roku również wystąpił w roli prowadzącego w debacie pomiędzy Donaldem Trumpem a Joem Bidenem. Jednak nie był zadowolony z tego, jak przebiegła. Chris Wallace wielokrotnie był nagradzany za swoją pracę. Zdobył między innymi Peabody Award, George Polk Award oraz nagrodę za całokształt twórczości Paula White’a.

Chris Wallace – książki


Chris Wallace jest także autorem kilku książek. W swoim dorobku ma takie tytuły, jak „First Lady: A Portrait of Nancy Reagan” czy też „Character: Profiles in President Courage”. W Polsce w 2021 roku ukazała się jego książka pt. „Hiroszima 1945”.

Lista książek: Chris Wallace

Hiroszima 1945
 - Wallace Chris, Mitch Weiss | mała okładka
-30 %

Hiroszima 1945

Chris Wallace, Mitch Weiss

7.5 / 10 (21 ocen)

64,99 zł

45,49 zł