Johannes Sachslehner

Urodzony w 1957 roku. Pochodzi z dolnoaustriackiego Scheibbs. Otrzymał tytuł doktora filologii na Uniwersytecie Wiedeńskim, gdzie studiował germanistykę oraz historię. W latach 1982–1985 jako lektor gościnnie nauczał języka niemieckiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wówczas zainteresował się historią Polski, a w szczególności Krakowa. Jego emocjonalny związek z miastem polskich królów widać na kartach Kata z „Listy Schindlera”, w którym opisał wędrówkę w pełną bólu przeszłość polsko-austriacką.

Lista książek

Wiedeń 1683. Rok, który zdecydował o losach Europy - Johannes Sachslehner  | mała okładka
-32 %

Wiedeń 1683. Rok, który zdecydował o losach Europy

Johannes Sachslehner

Poznaj losy oblężonego Wiednia dzień po dniu i dowiedz, jak to się stało, że jedynym ratunkiem dla zagrożonej islamem Europy stała się polska odsiecz.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Zarządca do spraw śmierci. Odilo Globocnik, eksterminacja i obozy zagłady

Johannes Sachslehner

SS-Brigadeführer Odilo Globocnik, od listopada 1939 roku dowódca SS i Policji w Dystrykcie Lublin, przeszedł do historii przede wszystkim jako autor potwornego planu fizycznej likwidacji stłoczonych w gettach Żydów za pomocą trującego gazu. Pomysł szybko zyskał akceptację Berlina. Od marca 1942 roku do obozów zagłady Bełżec, Sobibór i Treblinka zaczęły regularnie przyjeżdżać pociągi śmierci. Wraz z kierowan[...]

Więcej

45,00 zł

28,52 zł

Kat z "Listy Schindlera"

Johannes Sachslehner

"Gdy widzisz Götha, widzisz śmierć."
cytat z filmy "Lista Schindlera"

Wstrząsająca opowieść o Kacie z „Listy Schindlera”, oprawcy, który własnoręcznie zabił ponad 500 ludzi.
„Kto najpierw strzela, ma więcej z życia”. Takie zdanie zdobiło ścianę willi Amona Leopolda Götha i stało się mottem jego rządów w podkrakowskim obozie koncentracyjnym w Płaszowie.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł