Mirosław Krzyszkowski

Mirosław Krzyszkowski urodził się w 1964 roku. Jest absolwentem Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po ukończeniu studiów Krzyszkowski zajął się publikacją, tworząc typografie, a także obejmując stanowisko redaktora w wielu wydawnictwach w Krakowie i w Polsce. To także uzdolniony ilustrator, który miał swój udział w tworzeniu oprawy graficznej książek autorstwa profesora Michała Rożka „Krakowska katedra na Wawelu” i „Groby królewskie na Wawelu”. Krzyszkowski jest także twórcą filmowym. Pisze scenariusze, tworzy zdjęcia, komponuje muzykę, jak również zajmuje się montażem. Od pewnego czasu jest także niezależnym producentem filmowym.

Mirosław Krzyszkowski – tematyka II wojny światowej w obrazach filmowych i publikacjach


W dorobku literackim Krzyszkowskiego znaleźć można takie utwory, jak „Moja ikona”, „Nas nie złamią” i „Pilecki”. Ta ostatnia pozycja beletrystyczna została wydana, zarówno w wersji książkowej, jak i na płycie DVD. Mirosław Krzyszkowski to także autor takich dzieł, jak „Pamięć. Tajemnice lasów Piaśnicy czy „W czeluściach Gusen”. Krzyszkowski wielokrotnie współpracował ze znawcą tematyki Auschwitz a także znanym inicjatorem akcji społecznych Bogdanem Wasztylem. Twórczość Krzyszkowskiego, podobnie jak wyżej wymienionego Wasztyla, przedstawia losy bohaterów II wojny światowej, którym przyszło zmierzyć się z koszmarem Holokaustu, obozów koncentracyjnych, a także zagrożeniem ze strony nazistów.

Laureat wielu nagród


Krzyszkowski za swoją twórczość został doceniony, zarówno przez krytyków literackich, jak i filmowych. Jego filmy dokumentalne „Nieobojętni” czy „Świadkowie”. Jego twórczość o Auschwitz Birkenau spotkały się z bardzo pozytywnymi recenzjami. To dzieła, które według krytyków zasługują na szczególne uznanie, ponieważ Krzyszkowski jest autorem zdjęć, scenariusza, a także efektów dźwiękowych czy ścieżki muzycznej do wyżej wymienionych dzieł filmowych. Krzyszkowski otrzymał Grand Prix w ramach organizowanego Polonijnego Festiwalu Multimedialnego „Polskie Ojczyzny”. To także laureat nagrody „Zwiastun Dobrej Nowiny”, przyznawanej przez akcje Katolicka Diecezji Siedleckiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Krzyszkowski został także wyróżniony na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów, gdzie zdobył pierwszą nagrodę w kategorii dokumentów fabularyzowanych.

Lista książek: Mirosław Krzyszkowski

20,99 zł 20,99 zł - najniższa cena 46,99 zł - cena detaliczna

26,99 zł 27,93 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna