Richard Lourie

Człowiek, którego biografia mogłaby stać się scenariuszem pasjonującego filmu. Był kierowcą szefa mafii w Bostonie. Gdy bez paszportu, ale z dobrym aparatem podróżował po Rosji, oskarżono go o szpiegostwo i z dworca zabrano prosto na przesłuchanie. Pił wino w podcieniach domu Stalina w Gori i uczestniczył w nagraniu Mojego wieku Wata w Berkeley. Wieloletni korespondent „The Moscow Times”. Uczeń i przyjaciel Czesława Miłosza. Charyzmatyczny człowiek i wyjątkowo oryginalny twórca. Autor bestsellerowej "Autobiografii Stalina" – niezwykłej powieści o największym mordercy wszech czasów.

Lista książek

Autobiografia Stalina

Richard Lourie

Pasjonujący portret największego mordercy wszech czasów

Stalin umiera. Dusi się na oczach wszystkich. Nagle półprzytomny wódz otwiera oczy i ujawnia miejsce, gdzie w starej skrzyni ukryta jest jego autobiografia. Okrutna prawda w końcu może wyjść na jaw.

Wstrząsająca powieść Louriego w mistrzowski sposób łączy prawdę z fikcją.

Więcej

36,90 zł

16,61 zł

Wstręt do tulipanów

Richard Lourie

Historia chłopca, który wydał Annę Frank

Wiele lat po wojnie do Joopa powraca koszmar, o którym na zawsze chciał zapomnieć. Tylko on nosi w sobie odpowiedź na pytanie, które dręczy ludzi na całym świecie. Tylko on zna tajemnicę śmierci Anny Frank.

Przed oczami Joopa stają obrazy z dzieciństwa. Uśmiech matki na widok kostki jaśminowego mydła. Bracia walczący o zabawkę – opaskę z gwiazdą Dawida.

Więcej

34,90 zł

15,71 zł