Robert J. Szmidt

Urodzony w 1962 roku we Wrocławiu, polski pisarz fantasy i science fiction. Z wykształcenia jest marynarzem. Jest absolwentem Zespółu Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Tłumaczył teksty z angielskiego dla Wydawnictwa Iskra. Założyciel „Science Fiction Fantasy i Horror”. Pomysłodawca plebiscytu Nagrody im. Janusza A. Zajdla o początkowej nazwie „Sfinks”. Pracuje jako copywriter dla dystrybutorów filmów.

Lista książek

Szczury Wrocławia Kraty - Szmidt Robert J. | mała okładka
-20 %

Szczury Wrocławia Kraty

Szmidt Robert J.

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy.

Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cen[...]

Więcej

39,99 zł

31,83 zł

Apokalipsa według Pana Jana

Robert J. Szmidt

Ta wojna właśnie się zaczyna!Niedaleka przyszłość.W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie, tworząc nowe społeczności. Jednym z nich jest niepodzielny władca wyludnionego i obróconego w zgliszcza Wolnego Miasta Wrocławia, charyzmatyczny Pan Jan, zwany także Burmistrzem.

Więcej

44,90 zł

Łatwo być Bogiem

Robert J. Szmidt

Fantastyka naukowa w najtwardszej odmianie, prawdziwa uczta dla miłośników gatunku!
W połowie XXIV wieku ludzkość ma za sobą skok cywilizacyjny. W ciągu piętnastu pokoleń skolonizowano ponad tysiąc planet i zbadano kilkanaście tysięcy układów gwiezdnych. Stoczono też krwawą wojnę domową.
Teraz cywilizacja stoi w obliczu rewolucyjnych zmian. W układzie Xan 4 naukowcy i wojskowi Federacji, w tym zwolniony cza[...]

Więcej

34,90 zł

22,03 zł

Uniwersum Metro 2033. Otchłań

Robert J. Szmidt

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka. Żyją oni w ciągnących się pod miastem kanałach, tworząc niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat, powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Promieniowanie jest tam wciąż zbyt silne, a co gorsza, zmutowane rośliny i zwierzęta stworzyły w ruinach nowy, wyjątkowo nieprzyjazny człowiekowi ekosystem.

Więcej

39,99 zł

27,49 zł

Mrok nad Tokyoramą - Szmidt Robert | mała okładka
-33 %

Mrok nad Tokyoramą

Szmidt Robert

Ziemia, rok 2077. Megalopolis Tokyorama. Rafał Tymura, Polak o japońskich korzeniach, po zabójstwie żony rusza mroczną ścieżką zemsty, która zaprowadzi go na arenę krwawych zmagań.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Uniwersum Metro 2035. Riese

Robert Szmidt

Dmitrij Głuchowski wykorzystał swój pomysł i stworzył międzynarodowy projekt literacki Uniwersum Metro 2033. Polscy artyści także zaangażowali się w to wydarzenie. Przestrzegając reguł narzuconych przed Głuchowskiego, Paweł Majka, Artur Chmielewski i Robert J. Szmidt napisali swoje powieści.

Więcej

39,99 zł

Nowość
Na krawędzi zagłady - Szmidt Robert J. | mała okładka
-31 %

Na krawędzi zagłady

Szmidt Robert J.

Pierwsza polska space opera wydana w USA z rekomendacjami Nancy Kress, Mike’a Resnicka i Jacka Campbella.
Łatwo być Bogiem to fascynujący wstęp do epickiej space opery. Czytając o przygodach barwnych postaci, takich jak załoga Nomady, czytelnik wstrzymuje oddech i odkrywa tajemnice, które mogą zmienić losy Galaktyki” Nancy Kress, zdobywczyni nagród Hugo i Nebula
W Polach dawno zapomnianych bitew Robert J. S[...]

Więcej

34,90 zł

24,01 zł

Szczury Wrocławia

Robert J. Szmidt

We Wrocławiu szaleje czarna ospa. W izolatorium na Psim Polu dochodzi do dziwnego incydentu, milicjanci pilnujący ośrodka meldują o wybuchu paniki spowodowanej atakami ze strony „odmienionych” pacjentów. Świadkiem tych wydarzeń jest sierżant Mielech, dowódca tamtejszego posterunku. Na jego oczach dochodzi do zabójstwa pielęgniarki, które zapoczątkowuje cały ciąg ataków na pacjentów i personel medyczny. Prób[...]

Więcej

39,99 zł

28,47 zł

Apokalipsa według Pana Jana

Robert J. Szmidt

Kolejnej apokalipsie może zapobiec wyłącznie diaboliczny plan Pana Jana, lecz na drodze do jego realizacji znajduje się wiele śmiertelnych pułapek. Klasyka literatury postapokaliptycznej!

Więcej

32,90 zł

22,63 zł

Ucieczka z raju

Robert J. Szmidt

Połowa dwudziestego czwartego stulecia. Ludzkość po skolonizowaniu niemal dziesiątej części Ramienia Oriona trafia w końcu na obcą, zaawansowaną cywilizację, która nie wykazując najmniejszej woli kontaktu, rozpoczyna wojnę totalną. Stawką jest nie tylko podbój nowego terytorium, ale też fizyczne unicestwienie wroga...

Więcej

34,90 zł

20,86 zł

Samotność Anioła Zagłady Adam - Robert J. Szmidt | mała okładka
-31 %

Samotność Anioła Zagłady Adam

Robert J. Szmidt

Dramatyczna podróż przez postapokaliptyczny krajobraz Stanów Zjednoczonych.
Adam Sawyer to pod wieloma względami wybraniec – ma bronić Amerykanów przed wojną atomową, a gdyby jednak wybuchła, przez udział w tajnym projekcie „Arka”, przyczynić się do odrodzenia życia na Ziemi. Przyszłość wydaje się określona, bezpieczna, wręcz pewna… dopóki wojna rzeczywiście nie wybucha.

Więcej

32,90 zł

22,63 zł

Apokalipsa według Pana Jana

Robert J. Szmidt

Niedaleka przyszłość. W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie, tworząc nowe społeczności. Jednym z nich jest niepodzielny władca wyludnionego i obróconego w zgliszcza Wolnego Miasta Wrocławia, charyzmatyczny Pan Jan, zwany także Burmistrzem.

Więcej

29,90 zł

19,17 zł