Sebastian Pawlina

Sebastian Pawlina jest polskim pisarzem, publicystą, historykiem i pracownikiem Muzeum Historii Polski. Pasjonuje się dziejami warszawskiej konspiracji, a także zajmuje się badaniem roli emocji w historii. Swoje treści publikował na łamach m.in. „Focus Historii”, a także „Polityki”. Stale współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, miesięcznikiem „Stolica”, a także z „Ale Historia”. Jest współautorem „Wielkiej Księgi Armii Krajowej”.

Sebastian Pawlina i jego pierwsza publikacja


W roku 2016 Sebastian Pawlina wydał książkę „Praca w dywersji. Codzienność żołnierzy Kedywu Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej.” Publikacja ta spotkała się z pozytywnym odbiorem oraz otrzymała Nagrodę Historyczną POLITYKI. Prof. dr hab. Jerzy Kochanowski zaznaczył, iż pierwszy raz spotkał się z tak dogłębnym sposobem ukazania różnorodności problemów związanych z codziennością konspiracyjną.

Twórczość Sebastiana Pawliny


Sebastian Pawlina w swoim dorobku literackim posiada kilka pozycji, które są niezwykle popularnymi publikacjami czytelniczymi. Wydane w 2016 roku dzieło, zatytułowane „Wojna w kanałach” jest opowieścią o strachu oraz odwadze, to walka w ciemnościach, tocząca się w warszawskich kanałach. W 2021 roku autor opublikował tytuł „Motyl. Ścibor-Rylski. Opowieść o generale”, który jest pierwszą biografią Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, lotnika, AK-owca oraz wielkiego patrioty.

Lista książek: Sebastian Pawlina

49,99 zł

28,99 zł

49,90 zł

33,93 zł

47,00 zł

34,01 zł