Bajki, które zdarzyły się naprawdę - Anna Moczulska | okładka
Znak literanova

Bajki, które zdarzyły się naprawdę Anna Moczulska

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-08-24

ISBN: 978-83-240-2748-4
EAN: 9788324027484
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 135x215
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Anna Moczulska opisuje historie kobiet, w których życiu bajkowe scenariusze wydarzyły się naprawdę.

Choć może to was zaskoczyć, należały do nich między innymi caryca Katarzyna I, Anna Jagiellonka, Maria Tudor, Barbara Radziwiłłówna, Joanna Szalona czy Elżbieta Bawarska (zwana Sissi).

Niektóre z nich, niczym Śnieżki, musiały stawić czoła Złym Macochom. Losy innych, jak u Kopciuszka, odmieniły się nagle jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. A jeszcze inne, niby Śpiące Królewny, późno obudziły się do życia i królowania.

I żyły długo i szczęśliwie… choć nie zawsze.

Zdaniem autorki najciekawsze w historii kobiet są zagadki i tajemnice. W swojej książce stara się rozwikłać wiele z nich, docierając do nieznanych i zaskakujących faktów z życia bohaterek.

Anna Moczulska – autorka poczytnego bloga „Kobiety i historia”, na którym opisuje mniej znane, ale nie mniej ciekawe oblicza historii. Nie ma tu rozległych relacji z przebiegu bitew czy kłótni królów i papieży. To historia z ludzką – a przede wszystkim kobiecą – twarzą.

Annę Moczulską pasjonuje historia z krwi i kości. „Bajki, które zdarzyły się naprawdę” to książka, dzięki której wybitne kobiety ­– zarówno te bardziej znane jak Katarzyna Wielka lub Barbara Radziwiłłówna, czy te mniej, jak córki królowej Bony – stają się nam bliskie, bo dzieli nas od nich jedynie upływ czasu.

Ewa Stachniak, autorka książki „Katarzyna Wielka. Gra o władzę”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Historia dla każdego

2015-09-30
Moje pierwsze spotkanie z książką Znak Literanova i takie udane! Autorka prowadzi blog Kobiety i Historia (http://kobietyihistoria.blogspot.com/). Jest to napisana barwnym językiem opowieść o kobietach. Ucieszyłam się, że wspomniano nasze Jagiellonki, żony Piastów, że cofnięto się aż do średniowiecza, nie zatrzymując na modnych obecnie Tudorach.

Gorąco polecam, świeży pomysł i doskonałe wykonanie

2015-09-01
Że historia może być pasjonująca, wcale nie trzeba mnie przekonywać, bo to już odkryłam i wiem. Że na kartach jej dziejów łatwo znaleźć biografie, które można przedstawić jako pociągającą powieść czy znakomity scenariusz filmowy, tego również mam świadomość.

Piękna historia płci pięknej

2015-08-06
Historia w szkole to nuda. Straszna. Tylko wojny, polityka i mniej lub bardziej twardzi mężczyźni. Jeśli jednak chcielibyście dowiedzieć się coś niecoś o kobietach i to na dodatek tego, czego żaden nauczyciel w szkole ani żaden podręcznik, a nawet żadna zwykła książka wam nie powiedzą, powinniście sięgnąć po tę książkę!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.