Chłopiec w pasiastej piżamie - John Boyne | okładka
Replika

Chłopiec w pasiastej piżamie John Boyne

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-767-4586-2
EAN: 9788376745862
Tytuł oryginalny: The Boy in the Striped Pyjamas
Liczba stron: 204
Format: 130x200mm
Cena katalogowa: 32,90 zł
Tłumaczenie: Paweł łopatka

32,90 zł 21,56 zł

Produkt niedostępny

Opis

Starcie dwóch skrajnych światów… Historia pięknej przyjaźni, zaufania i wiary w lepsze jutro.

Jak różne może być życie osób, które urodziły się tego samego dnia, miesiąca i roku?

Dlaczego los sprawia, że nie wszystko na świecie jest sprawiedliwe?

Dwóch chłopców- Bruno i Szmul, od pewnego czasu ich życia zaczynają różnić się wszystkim… Dlaczego?

Bruno jest synem niemieckiego oficera. Chłopiec nie jest świadomy co dzieje się tuż obok niego. Mieszka w bezpiecznym miejscu. Życie oszczędza mu wojennych doświadczeń- szczególnie tych najbardziej nieludzkich, które pochłania ofiary.

Z drugiej strony poznajemy Szmula, który urodził się jako syn żydowskiego zegarmistrza. Chłopiec poznaje całe zło wojny na swojej skórze. Widzi najbardziej przerażające obrazy. Wojna odebrała mu wszystko. Stracił bezpieczeństwo, zabawne i spokojne dzieciństwo, przyszłość oraz bliskich.

Spotkanie chłopców to zderzenie dwóch skrajnych światów.

Czy poznanie świata drugiego sprawi, że staną się równi?

Czy będą szczęśliwsi?

Światowy bestseller przetłumaczony na kilkadziesiąt języków, zekranizowany w 2008 roku.

Facebook

YouTube

Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Chłopiec w pasiastej piżamie John Boyne

2019-08-06
Nie istnieje bardziej emocjonalna lektura niż "chłopiec w pasiastej piżamie". Historia Bruno i Szmula kompletnie zmiażdzyła moje dotychczasowe podejście. Przekonałem się, że nikt nie rodzi się złym cżłowiekiem. Każdy takie cechy nabywa z czasem. Gdyby dzieci rządziły światem nie byłoby wojen, złości, nienawiści i zazdrości. To najpiękniejsza historia jaką w życiu przeczytałem. Jestem poruszony. Właśnie zabieram się do obejrzenia filmu. Muszę zobaczyć i przeżyć to  jeszcze raz. Zachęcam do przeczytania. Jeśli spodziewacie się historii o trudnej codzienności Żydów to znajdziecie tu, ale nie jako główny temat. "Chłopiec w pasiastej piżamie" to opowieść o wyższych uczuciach i relacjach, o przyjaźni i wierze. Przeczytajcie, warto

Zdecydowanie polecam

2019-08-06
Co złego zrobili ci ludzie złego? Dlaczego musieli przeżyć taką tragedię. Nie mogę zrozumieć do tej pory. Często czytam ksiązki z okresów wojny, szczególnie dotyczące obozów koncentracyjnych. Nie mogę uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Gdzie w naszych czasach mogłoby do tego dojść. Wydawałoby się nierealne. Zastanawiam się czy oni wtedy też tak nie myśleli. Uważam, że "chłopiec w pasiastej piżamie" powienien stać się obowiązkową lekturą szkolną. Tak, aby dzieci pomiędzy cudownymi i śmiesznymi bajkami poznały też tę straszną i przerażającą stronę życia i wojny. Jeśli ktoś nie czytał zdecydowanie zachęcam do poznania tej niezwykle wzruszającej historii.

Piękna historia...

2019-08-06
Piękna historia o tej części wojny, o której boimy się mówić. Jak to wszystko przeżywały dzieci? Rzadko kiedy mamy okazję posłuchać takich historii. Oglądałam zarówno film jak i czytałam tę książkę. Obie pozycje uważam za obowiązkowe. Polecam serdecznie

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.