Cichy pucz. Zawłaszczanie Europy przez niejawne elity gospodarczo-polityczne - Jurgen Roth | okładka
Zysk i S-ka

Cichy pucz. Zawłaszczanie Europy przez niejawne elity gospodarczo-polityczne Jurgen Roth

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-03-02

ISBN: 978-83-778-5494-5
EAN: 9788377854945
Tytuł oryginalny: Der stille Putsch
Liczba stron: 320
Format: 145x210mm
Cena katalogowa: 45,00 zł
Tłumaczenie: Ewa Stefańska

45,00 zł 31,29 zł

Produkt niedostępny

Opis

Cichy pucz to bardzo dobrze udokumentowana analiza mechanizmów stopniowego odbierania władzy państwom narodowym w Europie. Pod pretekstem przezwyciężania kryzysu gospodarczego i polityki oszczędnościowej europejski model społeczny ulega bowiem destrukcji.

Celem cichego puczu jest implementacja centralnie sterowanego porządku neoliberalnego, który będzie miał wpływ na życie wszystkich Europejczyków. Za zmianą systemową europejskiej polityki kryją się potężne elity gospodarczo-polityczne, reprezentujące znikomą część społeczeństwa.

Tytułowi „puczyści” wprowadzają w Europie nowy porządek społeczno-polityczny, którego żadne świadome społeczeństwo obywatelskie nigdy nie przyjęłoby bez walki. Drastyczne programy oszczędnościowe prowadzą do ostrej redukcji płac i emerytur, ograniczenia praw pracowniczych, głębokich cięć w systemie opieki społecznej, zdrowotnej i edukacyjnej.

Cichy pucz to dziennikarstwo śledcze wysokiej próby, które imponuje bogactwem szczegółów i przekonuje twardymi faktami. Autor opisuje zjawiska korupcji, oszustwa, kłamstwa i strachu nie tylko w odniesieniu do kręgów biznesowo-bankowych, ale także świata polityki i mediów.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.