Delirium. Trylogia - Lauren  Oliver | okładka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-08-10

ISBN: 978-83-7515-375-0
EAN: 9788375153750
Tytuł oryginalny: Delirium, Pandemonium, Requiem; Hana, Annabel, Raven, Alex
Liczba stron: 900
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 150x215
Cena katalogowa: 89,90 zł
Tłumaczenie: Monika Bukowska

89,90 zł 60,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Bestsellerowa opowieść o świecie, w którym [miłość] uznawana jest za groźną chorobę

Rząd USA przejął kontrolę nad życiem obywateli. Jednym z jej przejawów jest poddawanie ludzi zabiegowi, który ma pozbawić ich głębszych uczuć.
Nastoletnia Lena z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym przestanie jej zagrażać amor deliria nervosa, czyli miłość. Jednak na krótko przed planowaną operacją w jej życiu pojawia się Alex. To dla niego serce dziewczyny zabije mocniej i dla niego gotowa będzie zaryzykować swoje życie. Bo miłość – choć może zabić – może też ocalić.

Tom zawiera powieści Delirium, Pandemonium i Requiem oraz opowiadania Hana, Annabel, Raven i Alex.

Inni klienci sprawdzali również

Cybulski. Podwójne salto - Dorota Karaś | mała okładka
-32 %

Cybulski. Podwójne salto

Dorota Karaś

7.4 / 10 (126 ocen)

44,90 zł

30,53 zł

49,90 zł

33,93 zł

37,90 zł

25,77 zł

Widok z mojego boksu - Jerzy Pilch | mała okładka
-32 %

Widok z mojego boksu

Jerzy Pilch

7.1 / 10 (43 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

54,90 zł

37,33 zł

Światło w środku nocy - Jojo Moyes | mała okładka
-32 %

Światło w środku nocy

Jojo Moyes

7.7 / 10 (1177 ocen)

44,99 zł

30,59 zł

Inne książki tego autora

Delirium. Opowiadania - Lauren  Oliver | mała okładka
-32 %

Delirium. Opowiadania

Lauren Oliver

7.3 / 10 (830 ocen)

29,90 zł

20,33 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Trylogia Delirium

2016-08-18
Trylogia pt. "Delirium" Lauren Oliver to znakomita powieść o dziewczynie, która postanowiła złamać większość zasad swojego świata dla miłości.
Lena-główna bohaterka trylogii-na początku była wzorową w swoim świecie dziewczyną. Przestrzegała zasad. Nigdy nawet nie myślała, że może się zakochać i uciec do Głuszy.
W świecie Leny miłość jest złem. Chorobą, którą trzeba leczyć. Lena także w to wierzyła. Wierzyła, że miłość to choroba doprowadzająca ludzi do szaleństwa. Wierzyła w to wszystko dopóki nie poznała Alexa. Odmieńca, który skradł jej serce. Razem z nim uciekła ze świata fałszywej propagandy o miłości.
Wkrótce przyłączyła się do ruchu oporu zorganizowanego przez Odmieńców. Postanowiła razem z innymi, takimi jak ona, obalić rząd i jego propagandę. Aby obalić kłamstwa na temat miłości. Niedługo po wstąpieniu Leny do ruchu oporu w jej życiu pojawił się Julian. Chłopak, który jest dokładnie taki jak ona sprzed lat. Chłopak, któremu to ona skradła serce i go zmieniła. Chłopak, przez którego musiała dokonać wyboru: Alex czy Julian. Ale sprawy miłosne odeszły na drugi plan. Razem z innymi Odmieńcami postanowiła zburzyć mur pomiędzy dwoma światami. Głuszą-światem miłości i wolności- a Portland-jednym z miast, w którym miłość uważa się za chorobę i trzeba ją leczyć; miastem, w którym kiedyś mieszkała Lena. Czy mur zostanie zburzony? Tego musicie dowiedzieć się sami.

O trylogii "Delirium" słyszałam różne opinie. Jedni mówili, że jest to słaba opowieść, że nie jest warta czytania. Inni twierdzili, że trylogia jest bardzo dobra i warto ją przeczytać. W końcu postanowiłam, że sama się przekonam. I uważam, że ta powieść jest wspaniała! Połączenie romansu i dystopii-takie książki lubię najbardziej. Myślę, że tą trylogię powinien przeczytać każdy, kto lubi romansidła i książki opowiadające o tym jak może wyglądać nasz świat za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset lat. Polecam ją wszystkim czytelnikom, w dowolnym wieku. Mi ta powieść bardzo się spodobała i myślę, że innym też się powinna spodobać.

Zapraszam na mój blog: http://ksiazkidusza.blogspot.com/ :D

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.