Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne - Wojciech Mann | okładka
Znak

Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne Wojciech Mann

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2014-11-17

ISBN: 978-83-240-3181-8
EAN: 9788324031818
Opracowanie graficzne: MillStudio
Liczba stron: 140
Wydawnictwo: Znak
Format: 165 x 215
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Od rajdowca do radiowca – czyli niezwykła podróż w czasie i przestrzeni

Motoryzacyjne marzenia, niebanalne stylizacje, brawurowe przygody, zakątki dalekie i bliskie – rodzinne albumy Wojciecha Manna kryją niezwykłe opowieści.
Autor zabiera nas w niepowtarzalną podróż śladami swojej biografii.

Wraz z nim bryczką zaprzężoną w owczarka podhalańskiego przemierzamy drogę od Tatr do Bałtyku, uczymy się „na sucho” pływać w Wiśle i odpowiednio zachowywać na londyńskim przyjęciu u wujka – profesora. Dowiadujemy się, jak prawidłowo zaszczepić krowę, gdzie najlepiej zamieszkać w Barcelonie i jakie warunki musi spełnić „chłopiec z okładki”.
A to dopiero początek…

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Śmiech to zdrowie!

2015-02-16
Wojciech Mann - chyba wszyscy kojarzą tę osobę. Tym razem w nowej roli - pisarz. Przyznam, że byłam ciekawa tej autobiografii. O dziwo, nie jest to książka o jego karierze, a raczej dzieciństwie, czasu młodzieńczym oraz późniejszych latach, kiedy podróżował. Nie brzmi interesująco? Może nie, ale za to różne śmieszne zdarzenia, jakie miały miejsce podczas tych podróży i przygody z dzieciństwa oraz lat młodzieńczych rozbrajają. Wojciech Mann to interesująca postać. Popularny radiowiec, prowadzący wiele imprez i programów. Tym razem w innej odsłonie.

Prosto od Manna

2015-01-08
Ze zdjęciami jest jak ze wspomnieniami, przypominasz sobie pewne sytuacje dopiero, jak je zobaczysz. Myślę, że Wojciech Mann miał niezłą frajdę selekcjonując foty do tej książki, bo niektóre są naprawdę mistrzowsko śmieszne. Z dystansem i wyjątkowym poczuciem humoru. Prosto od Manna - "FotografoMannia".

Jeden wieczór pełen śmiechu

2014-12-31
Czytając tę książkę nachodziła mnie wciąż jedna myśl - ile trzeba mieć do siebie dystansu, żeby nie tylko podzielić się ze światem zdjęciami z przeszłości, ale w dodatku je autoironicznie, bez sentymentów skomentować. Odpowiedź jest jedna - miliardy, tony dystansu i niepowtarzalnych historii. Nie nudziłam się ani chwili przy lekturze.

Życie w fotografiach

2014-11-19
Całe życie Wojciecha Manna w fotografiach. Od dzieciństwa, podczas którego wybitnie dużo podróżował różnymi, najdziwniejszymi pojazdami (pień, koń, słoń), aż po wyjazdy do dalekich krajów bogactwa, z których przywiózł zdjęcia, które mogłyby podważyć podstawy ówczesnego systemu. Wszystko w formie opowieści pełnej dystansu i humoru.

Pudełko z napisem „fotografie różne"

2014-11-17
Kilkaset fotografii przedstawiających Wojciecha Manna zebranych w jednej książce. Czyż można wyobrazić sobie równie perwersyjną publikację? A jednak obrazki autobiograficzne zatytułowane wdzięcznie „Fotografomannia" są lekturą nie tylko interesującą i szalenie zajmującą, nade wszystko zaś diabelnie zabawną. Już same fotografie pomieszczone w najnowszym wydawnictwie sygnowanym nazwiskiem kultowego redaktora nie mniej kultowej Trójki stanowić mogą niezłą rozrywkę, opatrzone dodatkowo odautorską narracją, komentarzem nierzadko ironicznym, tworzą dzieło niepokojąco wieloznaczne i bluźnierczo wstrząsające. No, może nieco przesadzam z epitetami, inwencja Manna z finałowego rozdziały łatwo się jednak może czytelnikowi udzielić.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.