Grecja. Gorzkie Pomarańcze - Dionisios Sturis | okładka
Poznańskie

Grecja. Gorzkie Pomarańcze Dionisios Sturis

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-06-26

EAN: 9788366278394
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Poznańskie
Format: 14.5 x 21.0 cm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 23,74 zł

Oszczędzasz 16,16 zł
-41 %
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek. Książki od 3,90 zł!

Opis

Mówi się, że raj istnieje i leży w Grecji.

Ile prawdy jest w tym zdaniu?

Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter - Dionisios Sturis , który urodził się w Grecji, ale wychował w Polsce - szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Chce odnaleźć jednak coś jeszcze. Pragnie dotrzeć do własnej tożsamości i zrozumieć skomplikowaną historię swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża rodzimemu czytelnikowi współczesną Grecję. Ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii...

"Autor »Gorzkich Pomarańczy«, choć częściowo obcy, w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości, naszych greckich obsesji, stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością, a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane, które powie nam, że jesteśmy najpiękniejsi na świecie, a zwierciadło, które odbija naszą prawdziwą twarz".
Tasos Tsakiroglou, recenzent "Efimerida ton syntakton"

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Profil autora w serwisie Instagram

Rozmowa z Dionisem Sturisem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Greckie pomarańcze

2019-07-02
Książka "Grecja. Gorzkie Pomarańcze" to wyjatkowo ciekawy reportaż o Grecji. W trakcie lektury poznajemy historię tego kraju, ale i codziennosc zwykłych mieszkańców. Dowiadujemy się również co nieco o rodzinie autora, który jesy w połowie Grekiem, w połowie Polakiem :) Polecam szczególnie tym, którzy wybierają tam na "Greckie wakajce". Pomaga lepiej zrozumieć mentalność Greków oraz przedstawia rzeczywistość kraju, taką, jaka jest. Czarno na białym.

Polecam

2019-07-02
W końcu zrozumiałam o co właściwie chodzi w tym kryzysie Grecji! Bradzo dobra książka. Autor odkrywa przed czytelnikiem rzeczy, o których wcześniej nie miał pojęcia. Mimo, że książka nie ma zbyt pozywtywnego wydźwięku, Grecja okazała się o wiele bardziej interesującym krajem niż sądziłam.

Grecja

2019-07-02
Po książkę postawnowiłam sięgnąć nie bez przyczyny w okresie wakacji :) Niedługo wybieram się do Grecji na długo wyczekiwany urlop i jak tylko zobaczyłam też pozycję na półce nowości, bez zastanowienia kupiłam! Lubię wiedzeć coś więcej na tamat kraju, do którego jadę. Ta książka pomogła mi nadrobić zaległości na temat Grecji. Ponałam nie tylko przyczyny wielkiego kryzysy tego kraju, ale i kulturę oraz obowiązujące konwenanse. Czyta się ją szybko i sprawnie. "Gorzkie Pomarańcze" to odkrywanie własnych korzeni, losów matki oraz całej rodzny wraz z autorem. To również historia Grecji wyłożona w sposób prosty, zrozumiały, bez usprawiedliwiania i koloryzownia. Super!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.