Konto

Donatella Di Pietrantonio

Zobacz więcej
Di Pietrantonio Donatella to włoska pisarka. Urodziła się ona 5 stycznia 1962 roku w Arsita w prowincji Teramo. W 1986 roku ukończyła stomatologię na uniwersytecie w L’Aquila. Następnie w Penne, w prowincji Pescara, praktykowała jako dentysta dziecięcy.

Di Pietrantonio Donatella – pierwsze powieści


Autorka jako pisarka zadebiutowała w 2011 roku powieścią „My mother is a river”. Jest to książka, której akcja toczy się w rodzinnej Abbruzzi. Donatella di Pietrantonio w tym samym roku opublikowała również „Lo scargio in Granta Italia”. W 2013 roku ukazała się jej kolejna powieść „Bella Mia”. Była ona nominowana do nagrody Stregi i zdobyła Nagrodę Brancatiego w 2014 roku.

Donatella di Pietrantonio- powieści znane w Polsce


W 2017 roku Donatella di Pietrantonio wydała następną powieść „L’Arminuta”. W książce poruszony jest temat relacji matka-dziecko w jej najbardziej skomplikowanych i patologicznych aspektach. Autorka zdobyła za tę pozycję nagrodę Campiello i Nagrodę Napolitańską. Dzieło to zostało przetłumaczone na język polski. W kraju można ją odnaleźć pod tytułem „Porzucona córka”. Została opublikowana w 2022 roku. Jest to pierwszy tom serii „Porzucona córka”. W 2023 roku ukazał się już drugi tom z tej serii „Opowieść sióstr”. Tytuł oryginału to „Borgo Sud”.

Bestsellery

Dołącz do Znak EKSTRA
i oszczędzaj na dostawie!

Jak dołączyć? To proste:

  1. Załóż konto w naszej księgarni
  2. Zapisz się do newslettera
  3. Korzystaj z przywilejów od razu!

Twoje korzyści:

  • Darmowa dostawa od 99 zł z GLS
  • Specjalne zniżki tylko dla klubowiczów
  • Pakiet zakładek Art Ladies za 1 zł
  • Brak opłat za uczestnictwo
Kobieta z telefonem Ikona paczki