Historia wnętrz - John Pile | okładka
Arkady

Historia wnętrz John Pile

Oprawa twarda
Wydanie: drugie
ISBN: 978-83-213-4761-5
EAN: 9788321347615
Tytuł oryginalny: A history of interior design
Liczba stron: 464
Format: 225x300mm
Cena katalogowa: 89,00 zł
Tłumaczenie: Bożena Mierzejewska

89,00 zł 56,53 zł

Oszczędzasz 32,47 zł
-36 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!
Dostawa już od 6,99 zł - sprawdź szczegóły!

Opis

John Pile, profesor architektury wnętrz w nowojorskim Pratt Istitute jest autorem dwunastu książek omawiających najważniejsze aspekty historii i projektowania wnętrz.
Celem tej książki jest przedstawienie dziejów kształtowania przestrzeni prywatnej i publicznej w okresie 6000 lat. Z powstaniem tego rodzaju publikacji wiążą się nieuchronnie pewne komplikacje. Wnętrza znajdują się w swoistej „otoczce” – chacie, pałacu, kościele, nawet kadłubie statku czy samolotu. Są wypełnione mnóstwem przedmiotów i sprzętów: meblami, elementami oświetlenia, tkaninami, niekiedy także dziełami sztuki. Oznacza to, że ich projektowanie jest dziedziną, której granice nie są wyraźnie określone, łączącą się z zagadnieniami konstrukcji, architekturą, sztuką, stylem, rzemiosłem i technikami ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oświetlenia, doprowadzania wody…
Drugie, rozszerzone wydanie zawiera wiele nowych przykładów wnętrz, mebli, materiałów i projektów, a także historię architektury wnętrz prekolumbijskich i azjatyckich ze szczególnym uwzględnieniem tradycji islamu.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.